Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jakie mieszkania można kupić w Chorzowie?

tagi tematyczne ceny mieszkań Chorzów mieszkania Chorzów mieszkania Śląsk mieszkanie w kamienicy nowe mieszkania rynek wtórny wielka płyta
Zabytkowy budynek przy ul. 3 Maja w Chorzowie

W Chorzowie najłatwiej kupić mieszkanie na dużym osiedlu bloków – właśnie takie lokale najczęściej oferowane są przez agencje nieruchomości. Do sprzedaży trafia też dużo mieszkań usytuowanych w starych kamienicach. Unikatowe mieszkania można kupić w nowych budynkach typu plomba, realizowanych w sąsiedztwie historycznej zabudowy.

Stara zabudowa w dzielnicy Batory w Chorzowie
fot.: google street view
Nowe osiedle w Chorzowie (Batory)
fot.: google street view
Zabytkowy budynek przy ul. 3 Maja w Chorzowie
fot.: google street view
Bloki w centrum Chorzowa
fot.: google street view
Zniszczona kamienica, Chorzów-Batory
fot.: google street view
Budynki w dzielnicy Batory w Chorzowie
fot.: google street view


W krajobrazie Chorzowa dominują blokowiska zrealizowane 30-40 lat temu. Wiele chorzowskich osiedli z czasów PRL, w przeciwieństwie do podobnych kompleksów w innych miastach, nie straszy szarymi i zniszczonymi murami - elewacje budynków utrzymane są w jasnych, przyjaznych barwach, a bloki otoczone są zielenią. Zakres cen mieszkań w blokach zawiera się w przedziale od około 2000 do 4000 tys. zł.

W Chorzowie jest dużo miejsc, w których osiedla bloków sąsiadują ze starymi stylowymi kamienicami wybudowanymi z czerwonej cegły – niektóre zostały zmodernizowane, inne znajdują się w bardzo złym stanie. Stare zabudowania, sporadycznie występujące wśród nowszej zabudowy, nadają architekturze miasta szczególny charakter. Najwięcej kamienic zlokalizowanych jest w centrum. Oferowane w nich mieszkania są wysokie i mają duże okna, które dobrze doświetlają pomieszczenia. W niektórych lokalach pozostawiono widoczne fragmenty starych murów, co nadaje im loftowy charakter. Mieszkanie w kamienicy można kupić już za 1300 zł/m2

Mieszkania w najnowszych budynkach (rok budowy 1990-2012) są nieco droższe – od 2,4 do nawet 6 tys./m2. Nowe mieszkania oferowane są np. na osiedlach Pod Platanami, Różanka,  przy ulicach Rodzinnej, Miarki czy 11 listopada.

Mieszkania w Chorzowie - rynek wtórny i pierwotny >>

 

 

W Chorzowie są też realizowane nowe projekty deweloperskie:
Miechowicka i Krakusa – dwa budynki realizowane przez Dombud Development. W ofercie dewelopera było 60 mieszkań o metrażach od 37 do 67 m2. Do każdego mieszkania przynależy balkon lub loggia, a także komórka lokatorska w piwnicy.

Inwestycja przy ulicy Wolności 103 – budynek z dziewięcioma mieszkaniami o metrażach od 46 do 66 m2. W budynku są garaże i piwnice.

Osiedle przy ulicy Miarki – dwa budynki wkomponowane w istniejącą starą zabudowę. Zaprojektowano w nich mieszkania od 34 do 68 m2. Deweloper Dombud.

Osiedle domów przy Botanicznej – budynki szeregowe i bliźniacze o różnorodnych powierzchniach oraz wielorodzinne, w których dostępne są lokale o powierzchni od 65 do 93 m2. Deweloper oferuje zakup mieszkania z opcją wcześniejszego wynajmu.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
W Bytomiu można kupić mieszkanie już za 30 tysięcy złotych
Mieszkania w Bytomiu są bardzo tanie, jednak większość z nich zlokalizowanych jest w...
Duża podaż tanich mieszkań na rynku wtórnym w Katowicach
W Katowicach najtańsze mieszkania oferowane są w śródmiejskich kamienicach i na osiedlach...
Mieszkania w Gliwicach: w kamienicy, na osiedlu z wielkiej płyty lub w oryginalnym projekcie deweloperskim
W ofercie agencji nieruchomości w Gliwicach znajdują się przede wszystkim mieszkania...
Ceny mieszkań w Sosnowcu – taniej w wielkiej płycie, drożej na nowych osiedlach
Ceny mieszkań w Sosnowcu zaczynają się już od 1300 zł za metr. Tak wyceniane są...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.