Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jakie nieruchomości mieszkaniowe oferowane są w Legnicy?

tagi tematyczne Kwadrat Legnica mieszkanie w kamienicy sprzedaż mieszkań Tarninów wielka płyta
Legnica, Kwadrat ulica Kolbego

Legnica to miasto, którego zabudowa mieszkaniowa jest bardzo zróżnicowana. Najbardziej cenioną przez kupujących nieruchomości lokalizacją jest Kwadrat – dzielnica o willowym charakterze, która przez dziesiątki lat była zamieszkiwana przez radzieckich oficerów. Jednak najwięcej mieszkań wystawianych jest na sprzedaż w blokach z płyty i na nowych osiedlach.

Ceny ofertowe mieszkań w Legnicy wahają się od 1200 do 4600 zł za m2. Sporadycznie pojawiają się oferty sprzedaży mieszkań wycenianych poniżej 1000 zł za metr, można też trafić na ogłoszenia z ceną zbliżoną do 5 tysięcy zł za m2.

Legnica, kamienica przy skrzyżowaniu Andersa i Kościuszki
fot.: google street view
Legnica, Kwadrat ulica Kolbego
fot.: google street view
Zabudowania przy Kościuszki, Legnica
fot.: google street view
Legnica, ulica Poselska
fot.: google street view
Budynki przy Chojnowskiej w Legnicy
fot.: google street view
Ulica Słowackiego, Legnica-Kwadrat
fot.: google street view

W których częściach miasta są najwyższe ceny? Kwadrat – część dzielnicy Tarninów, to rejon cieszący się największą popularnością, ale też najdroższy. Budowa dzielnicy rozpoczęła się w latach 60. XIX wieku. Powstały wówczas piękne domy o niebanalnej architekturze, położone wśród ogrodów. Kwadrat, zajmujący powierzchnię 39 hektarów, w czasach PRL był miejscem stacjonowania żołnierzy radzieckich. W zlokalizowanych tu pięknych willach zamieszkiwali wojskowi dygnitarze. Dopiero w 1993 roku, po wyjeździe z miasta ostatniej grupy Rosjan, rozpoczęło się zagospodarowanie i modernizacja terenów porosyjskich. Większość budynków sprzedano wówczas osobom prywatnym i pełnią one przede wszystkim funkcje mieszkaniowe. Oferowane aktualnie na sprzedaż lokale w kamienicach i willach w dzielnicy Tarninów mają różny standard. Najtańsze wymagają remontu lub przynajmniej odświeżenia, te droższe są zmodernizowane, zadbane, w pełni urządzone i można je użytkować bezpośrednio po zakupie. Mieszkania w starych budynkach mają dość duże metraże – można znaleźć wiele lokali o powierzchni znacznie przekraczającej 100 m2. Ich atuty to przestronne, wysokie wnętrza, rozkładowy podział przestrzeni i duże okna. Do tego zlokalizowane są wśród starej, parkowej zieleni.

Aktualne ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż w Legnicy

Z ciekawą zabudową Kwadratu i starego Tarninowa kontrastują osiedla z lat 70. i 80., zrealizowane w technologii wielkiej płyty, np. Zosinek, Kopernika, Piekary, Asnyka. Mieszkanie w bloku można kupić już za około 2200 zł/m2.
Nowe projekty mieszkaniowe realizowane są w różnych rejonach Legnicy na przykład osiedle Słoneczne Tarasy w dzielnicy Piekary, Osiedle Sudeckie przy Pileckiego, Quarto Legnica II przy ul. Myrka, Złotoryjska Loft przy Leśmiana. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Legnicy zaczynają się od około 3 tys. zł/m2.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Mieszkania we Wrocławiu – co się tu buduje i sprzedaje?
Poszukujący mieszkania we Wrocławiu mają w czym wybierać – oferta deweloperów i...
Mieszkanie w Wałbrzychu – w kamienicy lub w wielkiej płycie
Wałbrzych to miasto, w którym na sprzedaż wystawianych jest dużo mieszkań w kamienicach...
Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego tylko do końca roku
Tylko do końca 2013 roku można zaciągnąć kredyt hipoteczny na 100 procent wartości...
Miasto ogród czyli domy i mieszkania wśród zieleni. Galeria domów z ogrodami
Główną zaletą miasta ogrodu jest położenie domów wśród drzew i zieleni, co zapewnia...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.