Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jakie zalety ma dom szeregowy

tagi tematyczne deweloper dom szeregowy Nowe Koninko segment Skaland zakup domu
dom szeregowy w miejscowości Sady pod Poznaniem
dom szeregowy w miejscowości Sady pod Poznaniem

Wiele osób marzy o własnym domu, lecz nie zawsze może sobie na niego pozwolić. Jest jednak na rynku nieruchomości oferta, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których mieszkanie jest za małe, a dom wolno stojący jest poza zasięgiem finansowym. Dom szeregowy - to rozwiązanie, na które stać coraz więcej osób.

Dom szeregowy to kilka połączonych domów wolno stojących. W takim układzie każda rodzina ma osobne wejście do budynku i wszystkie pomieszczenia przeznaczone wyłączne do własnego użytku. To proste rozwiązanie wpłynęło na dużą popularność tego typu nieruchomości.

Sprawdź oferty: domy na sprzedaż, Wielkopolska, okolice Poznania

Dom szeregowy w cenie mieszkania
Wpływ na atrakcyjność segmentów oferowanych przez deweloperów ma przede wszystkim korzystna cena, która w przypadku podmiejskich osiedli może równać się z ceną mieszkania w centrum aglomeracji. – Relatywnie niski koszt zakupu domów szeregowych wynika z maksymalnego wykorzystania terenu. W wyniku odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni otrzymujemy dużą powierzchnię mieszkalną, w której cena zakupu gruntu stanowi niewielki koszt nieruchomości. Dzięki takim rozwiązaniom możemy oferować naszym klientom funkcjonalne domy szeregowe z własnym ogrodem w atrakcyjnej cenie 399 tys. zł – mówi Piotr Swoboda prezes Skaland sp. z o.o. realizującej osiedle domów szeregowych w Koninku. Dodatkowym walorem takiej nieruchomości jest fakt, iż tego typu osiedla oferują mieszkańcom pełną infrastrukturę z oświetlonymi drogami dojazdu, chodnikami czy placem zabaw dla najmłodszych.

Osiedle domów szeregowych, Nowe Koninko
Osiedle domów szeregowych, Nowe Koninko
fot.: źródło: Agencja PR4You
Osiedle domów szeregowych, Nowe Koninko
Osiedle domów szeregowych, Nowe Koninko
fot.: źródło: Agencja PR4You

Mieszkanie w domu szeregowym czyli razem a jednak osobno
Warunki mieszkania w szeregowcu są bardzo zbliżone do tych, które oferuje dom wolno stojący. Z konstrukcyjnego punktu widzenia istotne jest, że każdy dom szeregowy jest oddzielony od kolejnego segmentu własną ścianą oraz dodatkowo dylatacją powietrzną, co tłumi hałas i podnosi komfort. Mieszkanie w domu szeregowym łączy poczucie swobody, które nie zawsze mamy w bloku, z zaletami własnego domu z tarasem, kominkiem i ogrodem.
Potrzeba przestrzeni jest jednym z głównych powodów, dla których kupujący nieruchomość decydują się by zamieszkać w szeregowcu a nie w bloku. Pomimo tego, że w segmencie wciąż mamy sąsiadów, to jednak nie otaczają nas oni z czterech stron, a jednocześnie są dość blisko, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Ponadto zyskujemy dodatkową przestrzeń czyli własny ogródek, którego nie zastąpi żaden, nawet przestronny balkon czy taras w bloku.

Funkcjonalność domu szeregowego i atuty lokalizacji
Zaletą szeregowca jest podział domu na część dzienną i sypialną, czego zwykle nie można uzyskać w bloku. W praktyce, domy szeregowe ze względu na swoją konstrukcję, na parterze mają zazwyczaj salon z kuchnią, na piętrze zaś sypialnie. Daje to poczucie większej prywatności i zapewnia swobodę domownikom. Tańsza jest też eksploatacja segmentu – niższe koszty ogrzewania niż w domu wolno stojącym oraz możliwość wspólnego rozliczania kosztów konserwacji i naprawy elementów osiedlowej infrastruktury.
Atutem osiedli szeregowych jest także lokalizacja - zwykle poza miastem lub na przedmieściach, w pobliżu terenów zieleni, w okolicy wolnej od miejskiego hałasu. Takie rejony są zwykle dość dobrze skomunikowane z centrami miast, a bliskość obszarów zieleni sprzyja odpoczynkowi i rekreacji.

 

Wielkopolska, dom szeregowy na sprzedaż w miejscowości Sady - nowoczesny dom na zamkniętym osiedlu. Powierzchnia: 128 mkw. Na parterze znajdują się: wiatrołap, hol, pokój gościnny, aneks kuchenny, wc, salon z wyjściem na taras i do ogrodu. Na piętrze są trzy pokoje, hol, łazienka i garderoba. Dodatkowa powierzchnia to 55-metrowe poddasze.

autor: Źródło: Agencja PR4You

aktualizacja: 30.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.