Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jeśli apartament wakacyjny to tylko przy plaży i w najpiękniejszej lokalizacji

tagi tematyczne apartamenty wakacyjne Dune luksusowe apartamenty Mielno Holding – Firmus Group mieszkanie wakacyjne nieruchomości wakacyjne second home
Plaża w Mielnie
Plaża w Mielnie

Moda na nieruchomości wakacyjne przechodzi w Polsce rewolucję. Osoby z zasobnym portfelem zamieniają małe, skromne domki letniskowe na piękne apartamenty wakacyjne, zwane second home. W miejscowościach nadmorskich kupujący wybierają głównie lokalizacje nad samym morzem, blisko plaży, z pięknym widokiem z okna. W Polsce powstaje coraz więcej  luksusowych apartamentowców, w których można nabyć mieszkanie wakacyjne.

Apartamenty wakacyjne nad Morzem Czarnym i w Maroku
Najpiękniejsze i najbardziej przyciągające turystów kurorty nadmorskie to te, które wykształciły się z niewielkich osad lub powstawały całkowicie od zera. Przykładem tego może być m.in. El Gouna nad Morzem Czerwonym. Na początku miejscowość miała centra handlowo-rozrywkowe i zespół hotelowo-apartamentowy, kolejno powstawały tam pole golfowe i mariny. Część kurortu powstała na pustyni. Kolejnym przykładem jest Maroko, gdzie w ciągu 10 lat zabudowano wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, dzięki czemu pas linii wybrzeża stał się enklawą turystyczną. Miejscowości te wyrastają tuż przy plaży, to wokół nich skupia się życie turystyczne.

Takie są początki miejscowości nadmorskich, w których każdy chce mieszkać lub mieć swój second home. Każdy, kto po pracy chciałby wykąpać się w basenie, w morzu, czy pograć w siatkówkę plażową z przyjaciółmi. To miejsca, w których życie jest przyjemnością. Aby takimi się stały najpierw muszą powstać apartamentowce z basenami, centra rozrywki i luksusowych usług.

Zobacz też: Magnolia - luksusowe apartamenty typu bed & breakfast

Mielno: wizualizacja apartamentowca Dune
fot.: Mielno Holding – Firmus Group
Plaża w Mielnie
fot.: Mielno Holding – Firmus Group
Wnętrze apartamentu. Inwestycja Dune w Mielnie
fot.: Mielno Holding – Firmus Group
Mielno: budowa apartamentowca Dune
fot.: Mielno Holding – Firmus Group
Mielno: budowa apartamentowca Dune
fot.: Mielno Holding – Firmus Group

Second home w Mielnie nad Bałtykiem
Jednym z piękniejszych apartamentowców budowanych nad polskim morzem jest Dune. Inwestycja realizowana jest przez dewelopera Mielno Holding – Firmus Group. Oferta sprzedaży apartamentów skierowana jest do klientów poszukujących drugiego mieszkania, zlokalizowanego w atrakcyjnym turystycznie miejscu. W takim apartamencie właściciel może spędzać urlop, a w pozostałych miesiącach lokal zazwyczaj jest wynajmowany. Największą popularnością wśród najemców cieszą się apartamenty z pięknym widokiem z okna – najlepiej na las lub morze, a w obiekcie powinny być dostępne miejsca służące rekreacji i rozrywce – SPA, fitness, restauracje, kawiarnie, baseny.

Mieleńskie apartamenty Dune mają w większości ok. 50-60 mkw., są dostępne też apartamenty typu studio o powierzchni ok. 30 mkw. Każdy z tarasem i możliwością aranżacji według upodobań właściciela. Ostatnie, piąte piętro zostało przeznaczone na 6 ekskluzywnych ponad 100-metrowych penthousów z tarasami, których powierzchnie również przekraczają 100 mkw., a na nich będzie można stworzyć swoją prywatną strefę relaksu, np. ustawiając jacuzzi i egzotyczne rośliny. Wszystkie apartamenty Dune będą wykończone i kompleksowo wyposażone, łącznie ze sprzętem AGD. Ceny apartamentów wykończonych pod klucz zawierają się w przedziale od 9000 do 15000 zł za mkw.

Budowa apartamentowca zakończy się jesienią 2012 roku, jego koszt wynosi 52 mln zł.

autor: Źródło: GlobalBrand Institute

aktualizacja: 31.07.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.