Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Kaszubskie siedliska - nieruchomości na sprzedaż

tagi tematyczne Alpha Consulting dworek Kaszuby siedlisko
Kaszubskie siedliska
Kaszubskie siedliska

Zakup siedliska to alternatywa dla osób, które marzą o ucieczce z miejskich blokowisk i zamieszkaniu blisko natury. Jest to też jedna z możliwości lokaty kapitału czy inwestycji w nieruchomości.

Kaszuby są historyczną krainą, aktualnie wchodzącą w skład województwa pomorskiego. Północna część regionu to znane wszystkim nadbałtyckie Władysławowo, półwysep Hel i Trójmiasto. Serce Kaszub to Kartuzy, a od południa region zamykają gminy Przechlew i Chojnice, które Jan Długosz nazwał „Kluczem i Bramą Pomorza”.
Legenda mówi, że Bóg zabrał się za tworzenie Kaszub na samym końcu. A ponieważ zostało mu dużo „budulca” z różnych krain, które ukończył wcześniej, wykorzystał cały ten materiał, tworząc zróżnicowaną krajobrazowo ziemię kaszubską. Bo ta malownicza kraina to liczne lasy, kwieciste łąki, wzgórza morenowe, doliny rzeczne, nadmorskie plaże oraz jeziora, z których najbardziej znane jest Jezioro Wdzydzkie, czyli tzw. „Kaszubskie Morze”.
Mieszkańcy regionu – Kaszubi – bardzo dbają o zachowanie swoich tradycji, obyczajów, a przede wszystkim własnego języka, który stał się językiem żywym, wracając do szkół, kościołów i literatury. Podróżując po Kaszubach, można też natknąć się na tablice z podwójnymi nazwami miejscowości – po polsku i po kaszubsku.


Na Kaszubach znajdziemy również wyjątkowe, oryginalne nieruchomości typu siedliskowego. Dwie z nich postanowiliśmy przedstawić nieco bliżej.

Dwór pod strzechą
To dom zaprojektowany na wzór 300-letniego alkierzowego dworu w Salinie i tak samo jak pierwowzór jest pokryty strzechą. Taki typ budownictwa charakteryzuje dwubarwna, ryglowa konstrukcja elewacji. Dworek znajduje się w miejscowości Koleczkowo i posadowiony jest na niewielkim wzniesieniu, dzięki czemu z okien można podziwiać okoliczne pola i lasy. Powierzchnia działki to 6600 mkw., natomiast sam budynek zajmuje 298 mkw. Parter składa się z czterech sypialni (jedna z własną łazienką), salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, pomieszczeń gospodarczych (kotłownia, pralnia, spiżarnia) oraz drugiej łazienki. Z salonu można wyjść bezpośrednio do ogrodu i lasu. Na poddaszu (110 mkw.) można stworzyć dodatkowe pokoje. Należy wspomnieć, że wnętrze urządzono w stylu dawnych dworków polskich.
Obok domu wybudowano wolno stojący garaż, również kryty strzechą, w którym przewidziano miejsce na dwa auta. Na terenie posiadłości znajduje się lasek zajmujący 3300 mkw. Posesja jest ogrodzona. Sąsiednia działka o powierzchni ponad 2 ha również przeznaczona jest na sprzedaż.
Szczegółowych informacji o ofercie udziela Kancelaria A.S. Sędek.

Na wzgórzu w Przywidzu
Dom o charakterze dworkowym usytuowany został na wzniesieniu. Drewniany budynek o powierzchni 170 mkw. wybudowano w 2007 roku, a na miejsce jego lokalizacji przeznaczono  dużą, czterohektarową działkę. Na terenie posiadłości znajduje się zarybiony staw zajmujący 1500 mkw., własna studnia i ekologiczne szambo. Obszar siedliska jest zadbany i w całości ogrodzony. Jego większa część jest zalesiona. W sąsiedztwie znajdują się lasy państwowe, a w bliskiej okolicy – również jeziora. Do posiadłości prowadzi prywatna droga. Cena nieruchomości obejmuje całe wyposażenie, które stanowią m.in. kosiarki, quady, kompresory i maszyny do cięcia drewna. Istnieje możliwość dokupienia terenu o powierzchni 6 ha, zlokalizowanego między siedliskiem a wsią Przywidz.
Sprzedażą siedliska zajmuje się Alpha Consulting.

autor: opracował: Agnieszka Karpińska
zdjęcia: Kancelaria A.S.Sędek, Alpha Consulting

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.