Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Katowicka enklawa ciszy i spokoju - Osiedle Zagajnik

tagi tematyczne domy Katowice MK Inwestycje Osiedle Zagajnik
Katowicka enklawa ciszy i spokoju
Katowicka enklawa ciszy i spokoju

Osiedle Zagajnik to miejsce rodzinne, klimatyczne i bezpieczne. A dzięki sąsiedztwu zielonego zagajnika zapewniające mieszkańcom spokój od wielkomiejskiego gwaru.

Deweloper MK Inwestycje kończy budowę Osiedla Zagajnik, zlokalizowanego w Katowicach-Zarzeczu. Na terenie inwestycji trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe, m.in. powstają obiekty małej architektury oraz droga dojazdowa przy ulicy Kopaniny Lewe, Fijewskiego i Świniarskiego. Wszystkie domy i mieszkania są już gotowe do odbioru.

Na przyszłych mieszkańców czeka w sumie 30 domków, zlokalizowanych na działce o łącznej powierzchni 1,5 ha. Do realizacji inwestycji wykorzystano cztery rodzaje zabudowy, w wyniku czego powstało: 6 domów jednorodzinnych wolno stojących o powierzchni 203,72 mkw., 12 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 162,58 do 185,30 mkw., 12 domów w zabudowie szeregowej, każdy po 162,58 mkw. oraz jedyny w okolicy czterokondygnacyjny apartamentowiec.

W zależności od rodzaju i położenia domu, działki mają powierzchnię od prawie 2 do ponad 6 arów, a garaże od 15 do 38 mkw. Na uwagę zasługuje również aranżacja wnętrza w budynkach. W domach o zabudowie bliźniaczej i szeregowej kuchnia ma 8,5 mkw., przedpokój 12 mkw., a salon o powierzchni 30 mkw. połączony jest z jadalnią i wyjściem na taras, na piętrze natomiast zlokalizowane są 4 sypialnie i łazienka. W domach wolno stojących powierzchnie są znacznie większe. Tutaj kuchnia zajmuje 15 mkw., a metraż salonu z jadalnią sięga nawet 48 mkw., na piętrze znajdują się z kolei 3 sypialnie, pralnia oraz – co ucieszy panie domu – garderoba o powierzchni 9 mkw. Zdaniem MK Inwestycje są to domki, w których poczuje się komfortowo zarówno duża rodzina, ceniąca sobie funkcjonalność i swobodę, jak i osoby samotne, dla których ważna jest przestrzeń i nowoczesne, jasne wnętrza.

Decydując się na zielone sąsiedztwo pobliskiego zagajnika, deweloper wybrał proekologiczne rozwiązania dla swoich domów. Powstały one w całości z materiałów ekologicznych. Ściany zewnętrzne budynków zostały wykonane z cegieł Porotherm (44 cm) i murowane na zaprawie termoizolacyjnej, przez co nie wymagają dodatkowego ocieplania. Dzięki zdolnościom dyfuzyjnym stabilizują wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Dopełnieniem filozofii zastosowania ekologicznych materiałów jest zamontowanie w każdym z domów, a także w apartamentowcu wysokiej klasy okien wykonanych z wyselekcjonowanego drewna. Dwuspadowy dach jest pokryty dachówką ceramiczną Koramic. Wiosną na terenie Zagajnika zostaną zasadzone drzewa i krzewy tak, aby osiedle komponowało się z zieloną okolicą.


Ceny mkw. na Osiedlu Zagajnik różnią się między sobą w zależności od zabudowy.

autor: opracował: mz

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.