Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Katowicki apartamentowiec Widok

tagi tematyczne apartamentowiec Widok Katowice MK Inwestycje
Katowicki apartamentowiec Widok
Katowicki apartamentowiec Widok

Coraz więcej firm deweloperskich wstrzymuje swoje budowy w oczekiwaniu na lepszą koniunkturę i poprawę sytuacji kredytowej na rynku. Jedną z firm, która zdecydowała się na taki krok jest katowicki deweloper MK Inwestycje. Luksusowy Apartamentowiec Widok miał stanąć w Katowicach z końcem 2009. Teraz już wiadomo, że budowa ruszy dopiero jesienią 2009. Według zapowiedzi, prace mają być zakończone na początku 2011 roku.

Poczekają, aż klientom będzie lepiej

Obecnie w Katowicach w sprzedaży jest blisko 20 000 tysięcy lokali, na samym tylko rynku pierwotnym. W większości są to lokale z przedziału cenowego 3-5 tysięcy złotych za mkw. Apartamentowiec Widok , który zostanie wybudowany wstanie przy ulicy o tej samej nazwie w centrum Katowic w założeniu dewelopera ma być inwestycją niszową, znacznie różniącą się od tych już wybudowanych, nie tylko pod względem architektury, ale także klienta. I to właśnie klient jest jednym z powodów, dla którego MK Inwestycje postanowiły poczekać z budową do jesieni 2009.

– Widokiem interesują się przede wszystkim klienci zamożni oraz obcokrajowcy, którzy tego typu inwestycje traktują jak lokatę kapitału. Tak się też składa, że większość z nich to osoby mające akcje, firmy, udziały w spółkach, czyli osoby, które bezpośrednio dotknął lub dotyka kryzys na światowych rynkach – mówi Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje. – Wolimy więc poczekać na poprawę koniunktury oraz pierwsze oznaki ożywienia i stabilizacji na światowych rynkach – dodaje.

Jak jednak podkreśla deweloper, nie tylko sytuacja u klienta jest powodem przełożenia budowy, również sytuacja na całym rynku nieruchomości. – Nie ma co ukrywać, że utrudnienia w uzyskaniu kredytu oraz zaostrzona polityka kredytowa banków odbija się na zainteresowaniu nowymi lokalami, także tymi z wyższej półki. Poprawa sytuacji na rynku da nam pewność, że zakończymy realizację inwestycji w lepszym dla rynku momencie. Także dla rynku inwestycji niszowych – dodaje.

Deweloper jednak nie zamierza czekać bezczynnie do jesieni.  Pierwsze prace nad nową inwestycją trwają cały czas. – Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę, projekt architektoniczny jest opracowany – mówi Śleziońska.

Widok wyrośnie i obrośnie

Apartamentowiec Widok jest obecnie jedną z najciekawszych inwestycji w Katowicach. Budynek projektu bytomskiej pracowni architektonicznej medusa group ( min. Bolko_loft, Szyb Krystyna) ma wyróżniać się wegetatywną fasadą, soczystym zielonym kolorem oraz ciekawą architekturą. W założeniu architektów Przemo Łukasika i Łukasza Zagały fasadę budynku mają porastać pnącza, a tarasy – trawa.

- Architektura budynku została rozczłonkowana poprzez wysunięte kostki mieszczące przeszklenia o dużym gabarycie, zapewniające kontakt z otoczeniem. Elewacja w zaplanowanych miejscach porośnięta będzie pnączami, przez co budynek uzyska ciekawą kompozycję mineralno - wegetacyjną. Całość zagospodarowania terenu oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części, jako zielone trawniki oraz mchy i porosty, które wpisują się w zastany kontekst. Na dachach zaprojektowano także tarasy dostępne z antresol wysuniętych ponad kalenicę budynku, które nawiązują do ogrodów charakterystycznych dla zabudowy szeregowej. Pod budynkiem zaprojektowano parking podziemny na samochody osobowe, komfortowo połączony windami i klatkami schodowymi z mieszkaniami i apartamentami – opisuje Widok, Łukasz Zagała z pracowni medusa group.

Sama koncepcja budynku z pnączami przypadła do gusty zarówno katowiczanom, jak również analitykom rynkowym, którzy chwalą budynek za nietypowość.

Póki co deweloper nie zdradza ceny mieszkań na Widoku. W sumie na 4 kondygnacjach budynku powstaną 42 lokale w tym: studia, M3, M4, a nawet M6. Lokale zostaną wykonane w wysokim standardzie. Gratką Widoku będzie możliwość zakupu mieszkania 3 poziomowego z tarasem i antresolą.

autor: źródło: Guarana Communications

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.