Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Katowicki rynek mieszkaniowy 2008

tagi tematyczne Emmerson SA Katowice
Katowicki rynek mieszkaniowy 2008
Katowicki rynek mieszkaniowy 2008

Na terenie Górnego Śląska realizowanych jest obecnie wiele nowych inwestycji deweloperskich, z których część liczy nawet po 500–1000 mieszkań.

Z najnowszego raportu przeprowadzonego przez Dział Badań i Analiz  Emmerson S.A. wynika, że na terenie Katowic pod koniec II kwartału 2008 roku budowanych było prawie 2440 mieszkań.

Większość inwestycji zlokalizowana jest w północno-środkowej oraz zachodniej części miasta. Ceny lokali wahają się pomiędzy 5800 PLN a 7000 PLN za metr kwadratowy. W samym centrum miasta powstaje też kilka projektów apartamentów, w których ceny metra kwadratowego kształtują się na poziomie 7500 PLN–10 000 PLN. Duży wzrost nowych inwestycji można było zaobserwować na rynku domów jednorodzinnych. Dominującym rodzajem zabudowy są domy szeregowe.

Zobacz szczegóły raportu >>>

autor: opracował: mz

aktualizacja: 16.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.