Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rynek mieszkaniowy - klienci chcą więcej

tagi tematyczne Knight Frank Red Real Estate Development Warszawa
Klienci chcą więcej
Klienci chcą więcej

Warszawski rynek obfituje w inwestycje mieszkaniowe, w tym momencie bowiem realizuje się ich 274. Klientów, którzy mają w czym wybierać, interesuje nie tylko cena, ale również wygląd osiedla i udogodnienia przewidziane przez inwestora.

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest powodem wielu burzliwych dyskusji, a opinie na temat tego, co będzie się działo w przyszłości są różne. Jedno jest pewne – na rynku widoczny jest zastój, więc nikogo nie dziwi, że zainteresowanie tematem jest tak duże.

Magnes na klientów
Eksperci z firmy Knight Frank obliczyli, że w połowie 2008 roku na warszawskim rynku pierwotnym dostępnych było 16,6 tys. mieszkań. Ponieważ lokale mieszkalne sprzedają się teraz wolniej, a ich ilość ciągle rośnie, deweloperzy starają się uatrakcyjnić swoje inwestycje i przedstawiać klientom coraz bogatsze oferty. Interesujące dodatki czy nieznaczne obniżki cen to tylko niektóre z chwytów, jakie stosują, aby przyciągnąć kupujących. Niektórzy z nich proponują lokale gotowe do zamieszkania – w Warszawie na koniec drugiego kwartału takich mieszkań było około 500 (źródło: Knight Frank).

Więcej, coraz więcej
Szukający mieszkania sprawdzają zagospodarowanie osiedla. Deweloperzy proponują coraz więcej zieleni wokół budynków, tworzą place zabaw i miejsca przeznaczone do wypoczynku, coraz częściej też na terenie inwestycji powstają lokale handlowo-usługowe. Im więcej takich atrakcji, tym większa szansa na to, że klient zdecyduje się na kupno mieszkania. Np. RED Real Estate Development na budowanym osiedlu Alpha w stołecznym Ursusie zaplanował wewnętrzny dziedziniec, na którym znajdą się m.in. altanki, ławeczki, oczko wodne i plac zabaw. Lokale handlowo-usługowe, całodobowa ochrona i nowoczesny system monitoringu powinny dodatkowo przekonać klientów.

Niektórzy spośród inwestorów stawiają na koncepcję tzw. miasta w mieście. Przykładem może tu być Pirelli Pekao Real Estate, który zaplanował ogromny kompleks z pełną infrastrukturą na byłych terenach Huty Warszawa. Pierwszy etap obejmie budowę 8,4 tys. mieszkań, docelowo natomiast powierzchnia mieszkaniowa zajmie 720 tys. metrów kwadratowych.

Co dalej z rynkiem pierwotnym?
W Polsce brakuje ponad miliona lokali. Z tego względu ceny mieszkań raczej nie spadną, można się jedynie spodziewać spowolnienia ich wzrostu czyli dalszego ciągu obecnej sytuacji. Jak przewidują doradcy z firmy Home Broker, deweloperzy – mimo trudności ze sprzedażą mieszkań z nowo powstających inwestycji – nie będą raczej drastycznie obniżać cen. Można jednak pokusić się o wizję coraz atrakcyjniejszych bonusów i większego standardu nowych inwestycji. Przecież decyzja o zakupie nieruchomości jest dzisiaj decyzją bardzo dokładnie przemyślaną.

 

Bogata oferta mieszkań z rynku pierwotnego (i nie tylko) dostępna w serwisie www.muratornieruchomosci.pl.

autor: opracował: r.
źródło: Prestige Public Relations

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.