Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Krakowski rynek mieszkaniowy 2008

tagi tematyczne EMMERSON Kraków
Krakowski rynek mieszkaniowy 2008
Krakowski rynek mieszkaniowy 2008

Atrakcyjność rynku mieszkaniowego w Krakowie wynika przede wszystkim z dynamicznego rozwoju gospodarczego, ale także z jego walorów turystycznych oraz demograficznych uwarunkowań zamieszkującego go społeczeństwa.

Według ostatniego raportu opracowanego na koniec II kwartału 2008 roku przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson, w Krakowie realizowanych jest obecnie 160 inwestycji deweloperskich, co stanowi 18,3 tys. nowych mieszkań.

Najwięcej buduje się na Podgórzu, w Dębnikach oraz na Krowodrzy. Najmniej lokali zaplanowano natomiast w dzielnicach Zwierzyniec oraz Nowa Huta. Za metr kwadratowy mieszkania w II kwartale 2008 roku trzeba było zapłacić od 6492 PLN w Nowej Hucie do 12 088 PLN w Śródmieściu. Średnia cena dla Krakowa to 8780 PLN, która jest stale podbijana przez coraz droższe i ekskluzywne apartamenty.

Zobacz szczegóły raportu >>>

autor: opracował: mz

aktualizacja: 16.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.