Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Książka o tym jak kupić lub sprzedać mieszkanie

tagi tematyczne Estymator Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie kradyty hipoteczne porady kupno mieszkania porady poradnik poradnik nieruchomości rynek nieruchomości sprzedaż mieszkań zakup mieszkania krok po kroku
Książka o tym jak kupić lub sprzedać mieszkanie
Książka o tym jak kupić lub sprzedać mieszkanie

Przeciętnemu człowiekowi rzadko zdarza się sprzedawać lub kupować mieszkanie, dom lub działkę budowlaną. W tej roli jest więc zazwyczaj nowicjuszem, choć w innych dziedzinach życia może mieć duże doświadczenie i wiedzę. W książce „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie – praktyczny poradnik” omówiono krok po kroku kolejne zagadnienia związane z zakupem mieszkania

Przeciętnemu człowiekowi rzadko zdarza się sprzedawać lub kupować mieszkanie, dom lub działkę budowlaną. W tej roli jest więc zazwyczaj nowicjuszem, choć w innych dziedzinach życia może mieć duże doświadczenie i wiedzę. Często się zdarza, że dopiero po transakcji okazuje się, jakie błędy zostały popełnione – w myśl przysłowia „mądry Polak po szkodzie”. Książka „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie – praktyczny poradnik” została napisana właśnie po to, aby osoby kupujące lub sprzedające mieszkanie były „mądre przed szkodą” i dzięki temu potrafiły jej uniknąć. Omówiono w niej, krok po kroku kolejne zagadnienia związane z zakupem mieszkania: kiedy jest odpowiedni moment na dokonanie transakcji, czy lepsze jest mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego, czy i jak korzystać z usług agencji nieruchomości i doradców finansowych, jak załatwić kredyt mieszkaniowy, jak przebiega finalizowanie transakcji u notariusza – to tylko niektóre z wielu zagadnień poruszonych w książce.

Osoba, która nie ma własnego, odpowiedniego lokum często się waha pomiędzy wynajmem mieszkania a jego zakupem. W książce szczegółowo omówiono wady i zalety każdego z tych rozwiązań pomagając w podjęciu racjonalnej decyzji także i w tym zakresie.

Książka zawiera też rady dotyczące sprzedaży mieszkania. Jednak rad tych jest dużo mniej niż rad dla kupującego, którego rola jest o wiele trudniejsza.

W obsługę kupna i sprzedaży mieszkań są zaangażowane, oprócz kupującego i sprzedającego, także: agencje nieruchomości, banki udzielające kredytów, firmy trudniące się doradztwem finansowym, notariusze, gazety, portale internetowe. Wszystkie te podmioty mają, przynajmniej teoretycznie, ułatwić życie kupującym i sprzedającym, dostarczyć im niezbędnych informacji. Jednak należy sobie zdawać sprawę, że ich interes nie zawsze jest taki sam jak interes kupujących lub sprzedających mieszkania. Nawet przy założeniu, że będą się one starać jak najlepiej obsłużyć klienta, trzeba sobie zdawać sprawę, że oddziałują na nie także inne czynniki – przede wszystkim ekonomiczne, czyli po prostu chęć zarobienia jak największych pieniędzy jak najmniejszym kosztem i wysiłkiem. Przedstawiona w omawianej książce wiedza o tych mechanizmach pozwoli na współpracę z tymi firmami na partnerskich zasadach, w sposób bardziej świadomy, czyli taki, który będzie dla ich klientów maksymalnie korzystny.

Kupno i sprzedaż mieszkania związane są nie tylko z finansami i ekonomią. Dużą rolę odgrywają w nich także emocje i kontakty międzyludzkie. Tym psychologicznym aspektom (często niedocenianym) kupowania i sprzedawania mieszkań poświęcono w książce dużo uwagi. Kupno lub sprzedaż mieszkania są często silnie stresujące, wzbudzają obawy. Lektura omawianej książki pozwoli je złagodzić. Podziała na jej czytelnika uspokajająco.

W dzisiejszych czasach wiele spraw jest załatwianych za pośrednictwem internetu. Tam też zazwyczaj szukamy potrzebnych nam informacji z dowolnej dziedziny. Oczywiście dotyczy to także kupowania i sprzedawania mieszkania. Autor książki uwzględnił, rzecz jasna ten fakt. W internecie są setki stron, które mogą być użyteczne dla osoby kupującej lub sprzedającej mieszkanie. Problemem jest ich wielka liczba i bardzo zróżnicowana jakość. Książka pozwala odnaleźć w tym gąszczu te strony www, które są najbardziej użyteczne, kompletne i wiarygodne – zawiera ponad sto starannie wyselekcjonowanych adresów do takich właśnie stron.

Autorem książki jest Jacek Chołoniewski – niezależny ekspert i dziennikarz ekonomiczny. Jako osoba  niezwiązana z żadną firmą działającą na rynku nieruchomości (deweloperzy, banki, doradcy finansowi, agencje nieruchomości, strony www poświecone nieruchomościom) mógł sobie pozwolić na luksus bezstronności – z korzyścią dla czytelnika.

Książka jest napisana przystępnym, zrozumiałym dla każdego językiem. Trudniejsze terminy są wyjaśnione w słowniczku. Wiedza, co te terminy oznaczają będzie przydatna nie tylko do zrozumienia książki, ale także w kontaktach z fachowcami zajmującymi się nieruchomościami i przy analizowaniu ofert sprzedaży. Przedstawione w książce rady i zalecenia są oparte na konkretnych faktach i argumentach. Autor stara się jednak nie narzucać czytelnikowi swoich poglądów, a raczej przekonać go do nich. W przypadkach, gdy jakieś rozwiązanie ma zarówno wady jak i zalety autor uczciwie te wady i zalety wymienia, wybór najlepszego rozwiązania pozostawiając czytelnikowi.

Praktyczne zastosowanie rad zawartych w książce pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Wchodzą tu w grę dziesiątki lub nawet setki zaoszczędzonych godzin i kwoty od zaledwie kilkudziesięciu złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest pewne, że czytelnik, który skorzysta choć z jednej rady zawartej w książce zaoszczędzi zdecydowanie większą kwotę niż jej cena. Jednak najważniejszym, trudnym do przecenienia efektem zakupu i przeczytania książki będzie pomoc w dokonaniu właściwej decyzji jeśli chodzi o znalezienie i wybór najbardziej odpowiedniego mieszkania.

Książka „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie”, to jedyny tego typu tytuł na rynku. Fakt ten, oraz jej wysoki, pod każdym względem, poziom, na pewno spowoduje, że będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem.

Książkę można kupić wchodząc na stronę www.JakKupicMieszkanie.net. Użytkownicy serwisu www.tuznajdziesz.pl do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: TZ.

Książka o tym jak kupić lub sprzedać mieszkanie
Książka o tym jak kupić lub sprzedać mieszkanie
fot.: Estymator

autor: Estymator

aktualizacja: 15.04.2011

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.