Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ku Słońcu - nowa inwestycja mieszkaniowa w Szczecinie

tagi tematyczne inwestycje mieszkaniowe Ku słońcu ku słońcu szczecin mieszknanie od dewelopera nowe miaszkania szczecin Polnord szczecin mieszkania Szczecin mieszkania deweloperskie szczecin nowe inwestycje Śródmiejski Zespół Mieszkalny

Polnord SA rozpoczął w Szczecinie budowę dużego kompleksu mieszkalnego. Przy ul. Ku Słońcu powstanie prawie 800 nowych mieszkań i 30 lokali użytkowych.

W Śródmiejskim Zespole Mieszkalnym „Ku Słońcu”, zlokalizowanym na Gumieńcach w obrębie ulic: Ku Słońcu, Kwiatowej, Kruszwickiej i Sandomierskiej znajdzie swoje mieszkanie około 2400 osób. Osiedle powstanie na 4-hektarowym terenie i składać się będzie z czterech kwartałów o zabudowie zwartej oraz jednego budynku wolno stojącego. Wewnątrz poszczególnych kwartałów wybudowane będą place rekreacyjne otoczone zielenią powiązaną w jeden ekosystem. Powierzchnia terenów zielonych zajmie 15 tys. mkw. Budynki będą miały 6 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną.

W mieszkaniach jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowych o powierzchni od 30 do 140 mkw. zaprojektowano balkon, loggię lub taras. Apartamenty na najwyższych kondygnacjach będą miały duże, nawet kilkudziesięciometrowe tarasy. W budynkach przewidziano montaż 43 wind osobowych.

Na mieszkańców czekać będzie ponad 800 stanowisk parkingowych w tym 700 w garażu podziemnym. Na parterach zaprojektowano powierzchnie z przeznaczeniem pod lokale usługowe, które mają zapewnić usługi i produkty niezbędne do codziennego życia. Przewidziano poza sklepami, pocztą, apteką także miejsce na przedszkole i fitness z basenem. Obecnie prowadzone są rozmowy z przyszłymi najemcami i operatorami.

Inwestycja będzie prowadzona w trzech etapach do 2013 roku. Pierwszy etap, który rozpoczął się 23 marca br. zakończony zostanie w 2011 roku oddaniem do użytku 220 mieszkań. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na maj 2010 r.

Inwestor szacuje, że ceny będą kształtowały się w granicach od 4600 zł za mkw. (dla puli mieszkań w ramach programu „Rodzina na swoim”) do 5500 za mkw. (penthousy na najwyższych kondygnacjach i mieszkania z ogrodami). Specjalną ofertę kredytów hipotecznych przygotowuje dla przyszłych mieszkańców Bank PKO BP. Mieszkania będą dostępne również w trzech wariantach wykończenia.

Inwestycję w Szczecinie prowadzi spółka córka holdingu - Polnord Szczecin. Generalnym wykonawcą inwestycji jest szczecińskie przedsiębiorstwo CIROKO.

autor: Źródło: Polnord SA

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.