Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Łódź chce zatrzymać absolwentów uczelni - wynajmie im mieszkania na korzystnych warunkach

tagi tematyczne Łódź mieszkania Łódź najem wynajem mieszkań
Łódź ulica Legionów
Łódź ulica Legionów

Łódź zamierza walczyć o absolwentów wyższych uczelni i przekonać ich, by po studiach pozostali w mieście. Lokalne władze przeznaczą dla nich część mieszkań w należących do miasta odrestaurowanych kamienicach. Będą oni mieli możliwość wynajmu lokali na preferencyjnych warunkach.

Łódź jest jednym z większych miast akademickich w Polsce z liczbą studentów przekraczającą 120 tysięcy. Około 30 tysięcy osób rocznie opuszcza mury uczelni i trafia na rynek pracy. Dlatego też władze miasta szukają sposobu, aby z jednej strony dać im pracę, a z drugiej - na ten najtrudniejszy czas, kiedy wchodzą w dorosłe życie – dać im  własne mieszkanie. Stąd pomysł, by pewną pulę mieszkań, znajdujących się w odrestaurowywanych właśnie kamienicach, głównie w centrum miasta, przeznaczyć na rzecz absolwentów łódzkich szkół wyższych. Jednym z kryteriów decydujących o przyznaniu mieszkania mają być wyniki w nauce.

Zdaniem prezydent Łodzi – Hanny Zdanowskiej, preferencyjne warunki wynajmu mieszkań mogłyby obejmować pięć lat od zakończenia studiów. Jest to czas potrzebny absolwentowi na znalezienie pracy oraz ustabilizowanie sytuacji zawodowej i materialnej. - Chcemy dać szansę młodym ludziom i pomóc,  przynajmniej w tym  pierwszym, najtrudniejszym okresie  życia. Wtedy,  kiedy jeszcze nie mają wystarczających zarobków, bo dopiero zaczynają nową pracę, a równocześnie – kiedy marzą już o tym, aby rozpocząć życie na własny rachunek – mówi prezydent Łodzi.

Sprawdź też: mieszkania na wynajem w Łodzi, najnowsze ogłoszenia

fot.: google street view
fot.: google street view
fot.: google street viwe
fot.: google street view
fot.: google street viwe

Miasto Łódź jest największym kamienicznikiem w Polsce. Do miasta należy przeszło 60 tysięcy mieszkań. Połowa z nich, zgodnie z przyjętą niedawno polityką mieszkaniową miasta, do roku 2020 trafi w ręce prywatnych właścicieli. Część z tych, które pozostaną w rękach miasta, zostanie przeznaczona właśnie dla absolwentów, którzy zechcą związać swoją przyszłość z Łodzią.
Dodatkowo władze miasta poprzez realizowane inwestycje, chcą zagwarantować młodym ludziom ciekawe i dobrze płatne miejsca pracy.

Problemem Łodzi jest wyludnianie się miasta. U schyłku lat osiemdziesiątych liczba mieszkańców przekraczała 850 tysięcy. Dziś jest to niespełna 730 tysięcy. Stąd pomysły władz Łodzi na zatrzymanie absolwentów.

autor: źródło: Newseria

aktualizacja: 29.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.