Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Lofty - do kupienia mieszkania niebanalne

tagi tematyczne loft lofty Łódź Lofty Warszawa Łódź mieszkania sprzedaż Warszawa mieszkanie rynek mieszkaniowy soft loft
loft bemowo1
loft bemowo1

W loftach nie ma ściśle ustalonej przestrzeni, sztywnych standardów, łatwego do przewidzenia sposobu aranżacji wnętrza, powtarzalności ani nudy.

Lofty to mieszkania zaaranżowane w budynkach użytkowanych niegdyś jako fabryki, młyny, magazyny lub inne obiekty przemysłowe. Pomieszczenia takie są wysokie, przestronne, a dzięki ogromnym oknom również bardzo widne. Zazwyczaj w loftach widoczne są fragmenty surowych ścian z cegły, metalowe elementy konstrukcji budynku lub inne detale wskazujące na wcześniejsze, przemysłowe przeznaczenie lokalu. Przestrzeń w loftach nie jest podzielona w sposób konwencjonalny, a jedynym oddzielnym pomieszczeniem jest zazwyczaj łazienka, ewentualnie sypialnia. Mieszkania postindustrialne to propozycja dla osób o artystycznej duszy, indywidualistów, potrafiących odnaleźć się w nietypowym wnętrzu, którego aranżacja będzie przygodą i wyzwaniem.

Poniżej przedstawiamy trzy lofty. Oferty pochodzą z serwisu tuznajdziesz.pl

W Warszawie przy ul. Górnośląskiej
Nowoczesny, 77-metrowy loft usytuowany w jednym z najładniejszych warszawskich apartamentowców. Pierwotnie mieszkanie składało się z trzech pokoi, jednak właściciel zdecydował się na wyburzenie niektórych ścian uzyskując dużą przestrzeń. Wydzielono jedynie kameralną sypialnię, łazienkę i toaletę. Uwagę przyciąga zastosowana w mieszkaniu kolorystyka - biel ścian przełamano czarnymi obwódkami wokół okien i wnęk, a zastosowany w niektórych miejscach czarno-biały wzór „zebry” sprawia, że wnętrze jest bardziej wyraziste i uporządkowane. We wszystkich oknach zainstalowano rolety. Podłogę wykonano z drewna dębowego i gresu. Do lokalu przynależy garaż. Mieszkanie znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji – blisko centrum, a jednocześnie trochę na uboczu, niedaleko parku i Wisły. W okolicy jest dobrze rozwinięta infrastruktura - w pobliżu jest bank, apteka, sklep, szkoła, przedszkole i klub sportowy. 

loft gornoslaska1
loft gornoslaska2


U Scheiblera w Łodzi
Jednopokojowy loft zlokalizowany na parterze w rewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. Mieszkanie ma powierzchnię ok. 63 mkw. i jest sprzedawane w standardzie deweloperskim. W lokalach z inwestycji ”uScheiblera” są zachowane zabytkowe elementy konstrukcji takie jak ściany z charakterystycznej czerwonej cegły i fragmenty instalacji. Do mieszkania przynależy miejsce postojowe na parkingu podziemnym wraz z komórką lokatorską, które są płatne dodatkowo. W pobliżu osiedla znajdują się tereny rekreacyjne (Park Źródliska, palmiarnia, staw), bank, poczta, szpital, szkoła, przystanek. 

loft tymienieckiego1
loft tymienieckiego2

autor: Oprac. Agnieszka Karpińska

aktualizacja: 12.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.