Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Lokalizacje mieszkaniowe w Polsce. Top 5 najciekawszych miejsc

tagi tematyczne Bielsko-Biała Bytom ceny mieszkań Elbląg Legnica lokalizacja Olsztyn zakup nieruchomości
Stere Miasto w Elblągu
Stere Miasto w Elblągu

Przy wyborze mieszkania kupujący największą wagę przykładają do ceny i oczywiście lokalizacji. W każdym mieście są lokalizacje mieszkaniowe bardziej lub mniej popularne. Są też dzielnice czy niewielkie obszary miasta wyróżniające się ciekawą zabudową, wyjątkowym widokiem na okolicę czy szczególną atmosferą przyciągającą turystów i nowych mieszkańców. Przedstawiamy subiektywny ranking najciekawszych lokalizacji mieszkaniowych w polskich miastach.

W zestawieniu nie znalazły się prestiżowe i bardzo popularne miejsca takie jak Monciak, Krupówki, Wola Justowska, krakowski Kazimierz czy Konstancin-Jeziorna. Poniższe lokalizacje mieszkaniowe są mniej znane, ale oryginalne i warte uwagi z innych powodów.

Starówka w Elblągu. Stare Miasto w Elblągu właściwie nie jest stare, ponieważ jest budowane współcześnie, niemal od podstaw. W czasie wojny dzielnica została zniszczona w 90 procentach i dopiero w latach 80. rozpoczęła się jej odbudowa. Sukcesywnie powstają nowe kamieniczki, które stylem nawiązują do historycznej zabudowy miasta. Oferowane są w nich unikatowe mieszkania, niektóre z widokiem na rzekę Elbląg. Aktualnie dostępne są lokale np. przy ulicy Stary Rynek w inwestycji Kamienice Przy Bramie i przy Studziennej. Inne ulice, przy których planowana jest tego typu zabudowa to Wodna i Bednarska, Wapienna, oraz Tamka i Zamkowa – w tych obszarach, na działkach wystawianych na sprzedaż przez miasto, powstają nowe budynki. Miasto wymaga jednak, by na zakupionych terenach inwestorzy na własny koszt przeprowadzili badania archeologiczne pozostałości murów dawnego Elbląga. Nowo budowane kamienice, według wytycznych miasta, powinny mieć indywidualną, współczesną formę architektoniczną, ale dopuszczalne jest zastosowanie historyzujących detali.

Stere Miasto w Elblągu
Stere Miasto w Elblągu
fot.: google street view
Kamienice przy Wodnej w Elblągu
Kamienice przy Wodnej w Elblągu
fot.: google street view

 

Bytom. Wybór tej lokalizacji może wielu zaskoczyć, bo czym wyróżnia się Bytom? Postępującym wyludnieniem, wysoką stopą bezrobocia, zniszczonymi zabudowaniami, poprzemysłowym charakterem… Jednak to miast zasługuje na uwzględnienie w rankingu z powodu wyjątkowo niskich cen nieruchomości. Mieszkanie można tu kupić już za 30 tysięcy złotych. Wprawdzie będzie to bardzo mały lokal, kwalifikujący się do generalnego remontu, bez umeblowania i wyposażenia, ale w takiej cenie nie znajdziemy mieszkania w żadnym dużym mieście. Oferty sprzedaży bardzo tanich mieszkań przyciągają nie tylko poszukujących własnego M, ale też inwestorów, którzy po niewielkim remoncie lokalu, odsprzedają go z zyskiem lub wynajmują.

Kamienice przy Czarnieckiego w Bytomiu
Kamienice przy Czarnieckiego w Bytomiu
fot.: google street view
Kamienice przy Placu Grunwaldzkim w Bytomiu
Kamienice przy Placu Grunwaldzkim w Bytomiu
fot.: google street view

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 21.10.2013

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.