Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Luksus na bank

tagi tematyczne apartamenty Sopot Inved-Bud
Luksus na bank
Luksus na bank

W secesyjnej Kamienicy Bankowej w pobliżu sopockiego “Monciaka” powstanie 14 luksusowych apartamentów. Nieruchomość pozyskała firma Inved-Bud, która planuje w tym roku rozpocząć remont budynku.

Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków deweloper chce nawiązać do pierwotnego charakteru nieruchomości, którego elewacja przypominała francuski pałacyk. W dobudowanej po wojnie części budynku powstaną charakterystyczne sopockie werandy. Natomiast ostatnie piętro kamienicy zdobią urokliwe wieżyczki. Przywrócona też zostanie historyczna nazwa nieruchomości.

Spadek po sopockiej elicie
Kamienica zaprojektowana została w 1898 r. przez znanego sopockiego architekta Carla Kupperschmitta. Pierwotnie w budynku miała znajdować się filia Instytutu Optycznego Viktora Lietzaua. Ostatecznie jednak projekt zyskał charakter apartamentowca, w którym na każdym z trzech pięter mieściło się jedno sześciopokojowe mieszkanie. Przed drugą wojną światową spadkobierca Viktora Lietzau sprzedał kamienicę Gdańskiemu Prywatnemu Bankowi Akcyjnemu. Mieszkania nad bankiem zajmowane były od tej pory głównie przez jego dyrekcję - między innymi Ericha Murawskiego - członka loży masońskiej "Eugenia pod Ukoronowanym Lwem" - jak i innych szanowanych i zamożnych sopocian: lekarza Kurta Adlera, który prowadził tu gabinet położniczy, dentystę Brunona Bressema czy radnego miejskiego Siegfrieda Rohde. Podczas drugiej wojny światowej kamienica została przejęta przez Wschodnioniemiecki Bank Prywatny, który zlokalizował tu swoje kasy depozytowe. Po wojnie budynek zajmowały: oddział Narodowego Banku Polskiego, Sopot-Bank oraz Bank Millennium.

Ekskluzywnie i ze smakiem
Rezydenci odrestaurowanej Kamienicy Bankowej będą mieli do swojej dyspozycji fitness i minispa. Część podziemnych skarbców z pięknymi, zabytkowymi drzwiami sejfowymi przeznaczona będzie na piwniczki, w których każdy z mieszkańców będzie miał miejsce do przechowywania swoich drobiazgów, takich jak wina czy humidor na cygara. Natomiast miejsca parkingowe przewidziano w podziemnym garażu ze specjalną samochodową windą.
Deweloper oferuje również pomoc w aranżacji i wykończeniu wnętrz oraz organizację profesjonalnej administracji. W jej zakresie znajdą się usługi typu concierge - od sprzątania przez pomoc w zakupach czy w znalezieniu masażysty, aż po zorganizowanie uroczystej kolacji w domu lub w restauracji. Biorąc pod uwagę fakt, że dla wielu osób będą to letnie czy weekendowe apartamenty, firma ma zapewnić odpowiednią opiekę nad nimi podczas nieobecności właścicieli oraz stosowne przyjęcie w domu po długiej podróży.
Inved-Bud stawia sobie za cel stworzenie eksluzywnej rezydencji apartamentowej o ustalonej renomie. Prestiż gwarantuje również lokalizacja w samym sercu Sopotu, w pobliżu reprezentacyjnej ulicy miasta, 700 metrów od molo.

Ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż w Sopocie

autor: opracował: Agnieszka Karpińska

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.