Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mermaid Properties sprzedaje Pałac Młodziejowskiego

tagi tematyczne MERMAID Fundusz Inwestycyjny Mermaid Properties Pałac Młodziejowskiego
Mermaid Properties sprzedaje Pałac Młodziejowskiego
Mermaid Properties sprzedaje Pałac Młodziejowskiego

MERMAID Fundusz Inwestycyjny Zamknięty wystawia Pałac Młodziejowskiego na sprzedaż. Budynek przy Miodowej 10 został przygotowany do odrestaurowania i przekształcenia w ekskluzywne apartamenty. Oczekiwana cena sprzedaży za nieruchomość to 18 mln euro.

Sprzedaż inwestycji przy ulicy Miodowej 10 w Warszawie jest decyzją portfelową funduszu MERMAID FIZ, dla którego Mermaid Properties realizuje projekt rewitalizacji Pałacu Młodziejowskiego. Fundusz zdecydował się na sprzedaż budynku w celu pozyskania kapitału na kontynuowanie innych, priorytetowych projektów z portfela.
Mermaid Properties Sp. z o.o. przygotowała projekt rewitalizacji Pałacu Młodziejowskiego pod kątem jego adaptacji na nowoczesną rezydencję z wyodrębnionymi 22 lokalami, w tym 2 biurowymi i 20 mieszkalnymi, oraz rozbudowy części wspólnej, na którą składają się – reprezentacyjne lobby wejściowe, klatka schodowa, lobby na piętrze wraz z unikalną salą balową, oraz zlokalizowany w podziemiach pałacu basen wraz z pomieszczeniami rekreacyjnymi i klubowymi. Pod dziedzińcem, od strony Podwala, planowany jest dwukondygnacyjny parking dla 35 samochodów.

MERMAID zakupił Pałac Młodziejowskiego w 2006 roku.  Właściciel uzyskał warunki zabudowy, przygotował projekt budowlany wraz z dokumentacją dotyczącą ochrony zabytku oraz wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na roboty budowlane do stołecznego konserwatora. Cała procedura administracyjna powinna zakończyć się uzyskaniem pozwolenia na budowę w lipcu br. Ponadto, dla projektu Miodowa 10 został opracowany plan marketingowy. W ramach działań marketingowych powstał album o historii pałacu, dwa filmy, opracowano corporate identity, uruchomiono stronę internetową oraz zaprezentowano projekt na targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Od stycznia br. deweloper realizuje również opracowaną dla projektu Pałac Młodziejowskiego strategię public relations. Baza danych potencjalnych klientów zainteresowanych kupnem apartamentu to ponad 100 nazwisk. Mermaid Properties po sprzedaży inwestycji – już jako partner - nadal deklaruje chęć zajęcia się rewitalizacją pałacu i dalszą realizacją strategii marketingowej.

 

Pałac Młodziejowskiego to unikalna na skalę europejską nieruchomość miejska, mająca ponad 300-letnią historię. Usytuowany w najpiękniejszej części Warszawy, pomiędzy ulicami Podwale a Miodową, z dwoma reprezentacyjnymi dziedzińcami. Doskonała i kameralna lokalizacja w ścisłym centrum stolicy Polski. Pałac utworzony został na planie litery H, na działce o powierzchni 3314 mkw. Sąsiaduje z pałacami Branickich i Szaniawskich. Obiekt o powierzchni użytkowej 6700 mkw. składa się z korpusu głównego (z reprezentacyjną klatką schodową oraz salą balową) i czterech skrzydeł – po dwa od ul. Miodowej i od Podwala. Pod pałacem znajdują się rozległe piwnice, częściowo z oryginalnymi sklepieniami. Pałac doskonale nadaje się zarówno na funkcję rezydencjalną jak i publiczną – hotelową bądź jako elegancka siedziba instytucji.

autor:

Źródło: Kostrzewa PR

aktualizacja: 27.08.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.