Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Miasto ogród czyli domy i mieszkania wśród zieleni. Galeria domów z ogrodami

tagi tematyczne dom na sprzedaż dom z ogrodem działka leśna Komorów miasto ogród Milanówek Podkowa Leśna
Milanówek, dom na sprzedaż

Główną zaletą miasta ogrodu jest położenie domów wśród drzew i zieleni, co zapewnia mieszkańcom poczucie swobody, piękny widok z okna i dostęp do czystego, świeżego powietrza. Atuty miasta ogrodu to również niska zabudowa, harmonijnie wpisana w otoczenie.

Pierwszy raz koncepcja tworzenia miast ogrodów pojawiła się w książce pt. Garden Cities of Tomorrow, a zaproponował ją Ebenezer Howard w 1898 roku. Początkowo pomysł ten przyjął się jedynie w Wielkiej Brytanii, jednak z biegiem czasu stał się popularny w wielu innych krajach Europy. Miasta ogrody pojawiły się też w Polsce. Przykładem są miejscowości w województwie mazowieckim - Milanówek, Komorów, Podkowa Leśna.

Niska zabudowa
W mieście ogrodzie domy powinny być położone niedaleko centrum metropolii, by mieszkańcy mogli szybko dojeżdżać do pracy, lecz także w takim miejscu, by nie odczuwali jej wad. Koncepcja miast ogrodów oddziela strefę przemysłową miasta od mieszkalnej. Zakłady przemysłowe i duże obiekty komercyjne, które w dzisiejszych czasach są nieodłącznym elementem każdego miasta, umiejscawia się jak najdalej od osiedli mieszkalnych. Aby aglomeracje nie przypominały wielkich miast z wieżowcami i blokowiskami, w miastach ogrodach preferowana jest niska zabudowa. Dzięki temu osiedla nie wyglądają jak wielkomiejskie, ciasne skupiska bloków, a mieszkańcy mają poczucie większej prywatności.

Aktualne ogłoszenia: Domy na sprzedaż w Podkowie Leśnej

Dużo roślinności
Do koncepcji miast ogrodów wracają dziś firmy budujące nowoczesne, duże osiedla, ale taż kameralne inwestycje. Dużym atutem jest ich niestandardowa architektura – oryginalne elewacje, w których często wykorzystywane są naturalne materiały, a także przemyślane, estetycznie zaprojektowane otoczenie budynków. Wpływ na wygląd inwestycji mają nie tylko drzewa i krzewy, lecz także odpowiednie rozmieszczenie budynków. W realizowanych obecnie projektach deweloperskich duży nacisk kładzie się na to, by mieszkańcy wyglądając przez okno nie widzieli zabudowy przemysłowej ani tłumów ludzi na ulicach. Najistotniejszym elementem osiedli jest duża ilość roślinności. Deweloperzy coraz bardziej dbają, by ogrody w okolicach budynków były duże, piękne zaprojektowane, z różnorodną roślinnością. Mieszkańcy mają piękny widok z okna, a budynki są stawiane od siebie dalej, dzięki czemu sąsiedzi nie zaglądają sobie do mieszkań.

Natomiast domy jednorodzinne w „zielonych” miastach to stare, unikatowe wille, nowoczesne rezydencje, ale można też znaleźć klasyczne budynki jednorodzinne. Miasto ogród to prestiżowa lokalizacja, a więc ceny nieruchomości, szczególnie domów, nie są tu niskie. 

 

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Dom jednorodzinny – lepiej wybudować czy kupić gotowy? Co się bardziej opłaca?
Wielu indywidualnych inwestorów boryka się z dylematem – wybudować dom...
Szanse na kredyt hipoteczny przy umowie na czas określony
Umowa o pracę na czas określony daje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego niemal w...
Więcej chętnych na kredyty hipoteczne. Niskie oprocentowanie kredytów
W miesiącach letnich banki nie mogły narzekać na brak zainteresowania kredytami...
Rynek mieszkaniowy w Gdańsku – mieszkania na każdą kieszeń
Rynek mieszkaniowy w Gdańsku jest dość urozmaicony pod względem rodzaju dostępnych...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.