Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania do remontu – tańsze i w dobrej lokalizacji

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania do remontu rynek wtórny zakup mieszkania
bloki, osiedle mieszkaniowe
bloki, osiedle mieszkaniowe

W sytuacji, gdy nadal nie łatwo o wysoki i tani kredyt hipoteczny, rośnie grupa osób zainteresowanych kupnem mieszkania do remontu. Taki lokal ma zwykle niższą cenę i jest korzystnie zlokalizowany.

Według danych sieci biur nieruchomości WGN, mieszkania do remontu stanowią około 30% całkowitej oferty lokali zgłoszonych do sprzedaży. Zainteresowanie budzą przede wszystkim mieszkania zlokalizowane w budynkach charakteryzujących się w miarę dobrym stanem technicznym, tzn. nie wymagających kapitalnego remontu, a przede wszystkim z zadbaną klatką schodową. Ważne jest również otoczenie budynku i jego najbliższe sąsiedztwo. Dotyczy to zarówno bloków z wielkiej płyty, jak i przedwojennych kamienic.
 
Sprzedający to przede wszystkim osoby, które chcą podwyższyć swój standard mieszkaniowy – przeprowadzają się do nowego lub większego mieszkania albo domu, a uzyskaną gotówkę przeznaczają na dofinansowanie zakupu. Inną grupę stanowią osoby, które otrzymały mieszkanie jako darowiznę lub odziedziczyły w spadku i zmuszone są spieniężyć nieruchomość, aby spłacić wszystkich obdarowanych lub spadkobierców.
 
Najczęściej sprzedający nie inwestują już w remont starego lokalu, wychodząc ze słusznego założenia, że nowy właściciel poprawi jego standard według własnego gustu i możliwości. Ponadto przy nadpodaży mieszkań na rynku, nie ma gwarancji, że za wyremontowane mieszkanie sprzedający otrzyma dużo wyższą cenę.

Sprawdź też: najnowsze ogłoszenia sprzedaży mieszkań >>


mieszkanie na sprzedaż, Krzyki
Mieszkanie na sprzedaż, Krzyki. Cena 175 tys. PLN. Nr oferty w serwisie 4497609
mieszkanie na sprzedaż, Ełk
Mieszkanie na sprzedaż, Ełk. Cena 100 tys. zł. Nr oferty w serwisie 4901896

Decyzję o zakupie mieszkania do remontu najczęściej podejmują młode osoby, które mają ograniczone środki finansowe i niewielką zdolność kredytową, są natomiast zdeterminowane i pełne kreatywnych pomysłów na urządzenie własnego M.
 
Takie mieszkanie może być też inwestycją z przeznaczeniem pod wynajem, a ponieważ w większości polskich miast śródmiejską zabudowę tworzą przede wszystkim przedwojenne kamienice i bloki z wielkiej płyty, to znajdujące się tam lokale mają podstawowy walor bardzo ceniony przez najemców, zwłaszcza niezmotoryzowanych – lokalizację w centrum, skąd blisko na uczelnię lub do biura.
 
Szczególną grupę kupujących tworzą osoby poszukujące mieszkań w starych kamienicach, ceniące sobie niepowtarzalny klimat takich lokali – przestrzeń, kubaturę, indywidualne detale wykończenia wnętrz. Są zdecydowane na kupno, nawet za cenę poniesienia dodatkowych, niejednokrotnie dużych nakładów na modernizację i remont.
 
Kupując mieszkanie w starym budynku, warto uzyskać informację od zarządcy o stanie technicznym wspólnej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz planie jej remontów. Może się bowiem zdarzyć, że po wyremontowaniu łazienki i kuchni nowy właściciel będzie niemile zaskoczony późniejszą wymianą pionów kanalizacyjnych w całym budynku. Żeby uniknąć dewastacji w wykończonych już pomieszczeniach, dobrze jest przewidzieć możliwość ewentualnego niekolizyjnego podłączenia wspólnych odcinków nowej instalacji.

mieszkanie na sprzedaż, Kraków
Mieszkanie na sprzedaż, Kraków. Cena 184 tys. zł. Nr oferty w serwisie 4571191
mieszkanie na sprzedaż, Bolesławiec
Mieszkanie na sprzedaż, Bolesławiec. Cena 79 tys zł. Nr oferty w serwisie 4497848

autor: Małgorzata Battek, WGN Nieruchomości. Fot. WGN

aktualizacja: 07.05.2013

Polecane artykuły
Rynek wtórny: sprzedaż mieszkania może trwać nawet 6 miesięcy
Najszybciej można sprzedać mieszkanie w Lublinie i Białymstoku. O wiele trudniej i dłużej...
Sklep, bankomat, restauracja, czyli jak zarabiają wspólnoty mieszkaniowe
Wspólnoty mieszkaniowe próbują zarabiać na wynajmie powierzchni, które wchodzą w skład...
Wiosenne porządki – czyścimy żaluzje, rolety i verticale
Czas na wiosenne porządki! Prasa kobieca, programy telewizyjne oraz Internet dostarcza...
Wymarzony dom: mały, tani, ale nowoczesny
Choćby mały, ale własny dom – to marzenie wielu Polaków, jednak wciąż trudne do...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.