Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania w centrum Wrocławia bardziej dostępne

tagi tematyczne deweloperzy mieszkania Wrocław zakup mieszkania
wrocław rynek
wrocław rynek

Na Starym Mieście i w Śródmieściu Wrocławia realizowanych jest aktualnie 25 inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy wprowadzili do sprzedaży mniejsze i tańsze mieszkania, dzięki temu oferta jest dostępna dla większej grupy kupujących.

Według danych firmy Emmerson na koniec III kw. br., w ofercie deweloperów na Starym Mieście i w Śródmieściu Wrocławia było 25 projektów deweloperskich (Śródmieście - 17, Stare Miasto - 8). Łączna liczba dostępnych mieszkań w tych dwóch dzielnicach wynosiła około 1,1 tys., z czego nieco ponad 700 było w Śródmieściu, a 350 na Starym Mieście. Większość inwestycji jest w trakcie budowy lub tuż przed jej rozpoczęciem. Tylko około 200  lokali jest gotowych do odbioru. Warto podkreślić, że choć liczba projektów, które weszły w ostatnim roku do oferty nie była duża, to jednak ze względu na ich rozmiary, liczba mieszkań dodanych do oferty wyraźnie wzrosła.

Najnowsze ogłoszenia: Wrocław Śródmieście, mieszkania na sprzedaż

Do największych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w tym rejonie Wrocławia należą: Angel Wings – Wings Development, Odra Tower - Gant Development, Przy Słowiańskim Wzgórzu - Echo Investment czy realizowany na pograniczu Śródmieścia i Psiego Pola I etap Promenad Wrocławskich - Vantage Development.

- Główną naszą obserwacją jest rosnący udział mieszkań w standardzie popularnym, czyli dla klasy średniej – mówi Marcin Płaziński, Zastępca Dyrektora Działu Badań i Analiz Emmerson S.A. – Można powiedzieć, że konkurowanie ceną stało się powszechne również w centrum Wrocławia. Wcześniej było ono domeną tańszych dzielnic, w centrum konkurowano natomiast jakością. Część najdroższych projektów ofertuje mieszkania wykończone pod klucz, ale przeważa standard deweloperski, czasami urozmaicany oferowaniem dodatkowo płatnej opcji wykończenia lokalu.

Analitycy oceniają, że rosnący udział mieszkań dla klasy średniej powoduje, że średnia cena lokali w ofercie sukcesywnie spada. W III kw. br. w Śródmieściu wynosiła ona około 8 tys. zł za mkw. a w dzielnicy Stare Miasto około 8,3 tys. zł za mkw. W ciągu roku (czyli w porównaniu z III kw. 2010 r.) średnia cena spadła o 15% w Śródmieściu, a na Starym Mieście aż o ok. 20%. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że głównym powodem spadku były zmiana struktury oferty i rosnący udział segmentu popularnego.

W Śródmieściu w ofercie deweloperów na koniec III kw. br.  najwięcej było mieszkań 2-pokojowych (ponad 40%) i 3-pokojowych (34%). Na Starym Mieście dominacja "dwójek" była jeszcze wyraźniejsza - 57%, podczas gdy "trójki" stanowiły około 1/3 oferty - informuje Emmerson. - W Śródmieściu najwięcej mieszkań kształtuje się na poziomie cenowym 6 - 7 tys. zł/mkw., natomiast na Starym Mieście dominuje poziom cen między 8 a 9 tys. zł/mkw. Przy tym warto również zaznaczyć, że występuje bardzo duża rozpiętość cen i najdroższe apartamenty oferowane są w cenach przekraczających nawet 15 tys. zł/mkw.

Dzięki wprowadzeniu tańszych inwestycji w centrum miasta, grupa potencjalnych klientów, którzy mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania w prestiżowej lokalizacji poszerzyła się. W ostatnich sześciu miesiącach największą ilość sprzedanych mieszkań w centrum Wrocławia odnotowano w takich inwestycjach jak Angel Wings, Legnicka 17, Odra Tower, Lofty Platinium i Botanica Residence.

Wrocław, dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 53 m2
Mieszkanie składa się z dwóch pokoi (16 oraz 13 m2), przedpokoju, jasnej kuchni, łazienki i balkonu. Do lokalu przynależy piwnica. Niewysoki, trzypiętrowy blok, wybudowany w 2007 roku. Bardzo dobra lokalizacja. Cena: 325 tys. zł (do negocjacji).

Mieszkanie, Wrocław ul. Śliwowa
fot.: Mateuszuk Nieruchomości
Mieszkanie, Wrocław ul. Śliwowa
fot.: Mateuszuk Nieruchomości
Mieszkanie, Wrocław ul. Śliwowa
fot.: Mateuszuk Nieruchomości

autor: źródło: Fleishman-Hillard

aktualizacja: 08.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.