Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania w Gdyni – duży wybór, różnorodny standard i ceny

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania Gdynia mieszkania w Gdyni rynek wtórny

Mieszkania oferowane w Gdyni na rynku wtórnym to zarówno tanie lokale w blokach z płyty lub w nowych projektach na obrzeżach miasta, jak i ekskluzywne apartamenty w prestiżowych lokalizacjach. Podaż mieszkań w Gdyni jest duża, można tu znaleźć mieszkanie na każdą kieszeń.

Mieszkania w Gdyni w starym budownictwie
Mieszkania w przedwojennych kamienicach oferowane są przede wszystkim w Śródmieściu, ale też w dzielnicy Wzgórze Świętego Maksymiliana czy w Orłowie. Lokale w starych budynkach można kupić już za około 2500 zł za metr. Zwykle są to dość duże mieszkania, o powierzchni większej niż 50 m2, kwalifikujące się do modernizacji. Ceny najdroższych lokali w kamienicach i w zabytkowych willach dochodzą nawet do 10 tys. Za taką kwotę można kupić luksusowo wyposażony apartament, po remoncie, zlokalizowany w Śródmieściu lub np. w dzielnicy Kamienna Góra. Przedwojenne budynki są atrakcyjnie zlokalizowane – w sercu miasta, blisko Zatoki, w okolicy z dobrze rozwiniętą miejską infrastrukturą.

Zobacz ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż w Gdyni

 

Mieszkanie w Gdyni, w bloku
Gdyńskie osiedla można podzielić na dwie grupy w zależności od roku budowy i technologii w jakiej zostały zrealizowane budynki. Duże bloki z wielkiej płyty powstawały przede wszystkim w latach 70. i 80., głównie w dzielnicach Obłuże, Oksywie, Pogórze, Chylonia. Nowsze, bardziej kameralne osiedla, wybudowane po 1990 roku są realizowane przede wszystkim na obrzeżach miasta, w dzielnicach Dąbrowa, Wielki Kack, Chwarzno-Wiczlino. Mieszkania w blokach z płyty oferowane są w cenie od 3000 do około 6000 zł/m2. Są też oferty z ceną sprzedaży dochodzącą do 7-12 tys. za metr – na tak wysoką cenę ma wpływ atrakcyjna lokalizacja np. przy Skwerze Kościuszki czy w wieżowcach z widokiem na Zatokę Gdańską.
Ceny wykończonych, nowych mieszkań zawierają się w przedziale od 3,2 do nawet 10 tys. zł za m2 w luksusowym apartamentowcu w dzielnicy Kamienna Góra. Natomiast atrakcyjne apartamenty, położone w ekskluzywnym projekcie Sea Towers, są wystawiane na sprzedaż nawet za 20 tys. za m2.
Ceny lokali w standardzie deweloperskim zaczynają się od około 3000 zł za metr. Na cenę nowych mieszkań ma wpływ przede wszystkim lokalizacja – taniej jest na obrzeżach Gdyni, najdrożej w unikatowych inwestycjach, realizowanych w podwyższonym standardzie w prestiżowych lokalizacjach.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Unikatowa propozycja mieszkaniowa w Elblągu - mieszkania w nowej kamienicy w sercu miasta
Mieszkania oferowane w Elblągu na rynku wtórnym znajdują się głównie w blokach...
Rynek mieszkaniowy w Gdańsku – mieszkania na każdą kieszeń
Rynek mieszkaniowy w Gdańsku jest dość urozmaicony pod względem rodzaju dostępnych...
Lokalizacje mieszkaniowe w Polsce. Top 5 najciekawszych miejsc
Przy wyborze mieszkania kupujący największą wagę przykładają do ceny i oczywiście...
Jak długo trwa sprzedaż mieszkania?
Sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym, w aktualnych warunkach rynkowych, trwa średnio od 4...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.