Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania w Gliwicach: w kamienicy, na osiedlu z wielkiej płyty lub w oryginalnym projekcie deweloperskim

tagi tematyczne agencje nieruchomości Gliwice mieszkania w Gliwicach mieszkanie w kamienicy nowe mieszkania rynek wtórny Śląsk wielka płyta Zawisza Rezydencje
Mieszkanie w Gliwicach przy ul. Łokietka. Nr oferty 225452
Mieszkanie w Gliwicach przy ul. Łokietka. Nr oferty 225452

W ofercie agencji nieruchomości w Gliwicach znajdują się przede wszystkim mieszkania usytuowane w kamienicach lub na osiedlach z lat 70. i 80. Podaż nowych mieszkań nie jest duża. Spośród kilku inwestycji deweloperskich na uwagę zasługują dwie o nietypowym charakterze – kamienica przy Zwycięstwa 56 oraz Zawisza Rezydencje.

Mieszkaniowy rynek wtórny w Gliwicach
Centrum, Zatorze – to dzielnice Gliwic, w których można kupić mieszkania w przedwojennych kamienicach. Zwykle są to wysokie, przestronne lokale z dużymi oknami, dość zadbane, choć niektóre wymagają odświeżenia i niewielkiego remontu. Mieszkania oferowane na rynku wtórnym zwykle są wyposażone w średnim standardzie i gotowe do wprowadzenia. Są też sprzedawane lokale bez umeblowania, po remoncie, usytuowane w kamienicach po modernizacji – takie mieszkania osiągają najwyższe ceny, zwłaszcza gdy znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji.

Ceny mieszkań w Gliwicach w starym budownictwie wahają się od 1800 do 6000 zł za metr. Podaż mieszkań w gliwickich kamienicach jest duża, podobnie jak w blokach wybudowanych do 1990 roku. Największy wybór mieszkań jest na osiedlach, które powstały w latach 1970-1989 – Kopernika, Gwardii Ludowej, Sikornik, a także w dzielnicach Sośnica, Szobiszowice i Zatorze. Można tu kupić mieszkania gotowe do wprowadzenia, funkcjonalne, ale urządzone w mało nowoczesnym stylu.

Na gliwicki rynek nieruchomości trafia niewiele mieszkań wybudowanych w ostatnich dwudziestu latach. Te, które znajdują się w bazach agencji nieruchomości zazwyczaj są nowocześnie i funkcjonalnie urządzone. Ich ceny zaczynają się od 2 tys. zł/m2. Najnowsze, luksusowe apartamenty wyceniane są na około 5 tysięcy za metr.

Ogłoszenia sprzedaży, ceny, nowe inwestycje: mieszkania w Gliwicach

 

Mieszkanie w Gliwicach przy ul. Łokietka. Nr oferty 225452
Mieszkanie w Gliwicach przy ul. Łokietka. Nr oferty 225452
fot.: Home Broker
Zadbane mieszkanie w kamienicy w Gliwicach. Nr oferty 200262
Zadbane mieszkanie w kamienicy w Gliwicach. Nr oferty 200262
fot.: Home Broker

 

Kupujemy nowe mieszkanie w Gliwicach
W Gliwicach realizowanych jest kilka osiedli mieszkaniowych. Nowe mieszkanie oferowane są już za 3600 zł za m2.

  • Osiedle Ogród – cztery kameralne budynki, w których deweloper – firma Radan, oferuje mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o zróżnicowanej powierzchni od 45 do 105 m2. Lokale sprzedawane są w standardzie deweloperskim lub wykończone pod klucz. Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ulic Kozielskiej i Łabędzkiej w Gliwicach.
  • Osiedle Bursztynowe – inwestycja realizowana w czterech etapach przy ulicy Kozielskiej 72. Dwa etapy inwestycji zostały już oddane do użytkowania. W ofercie dewelopera są mieszkania z segmentu popularnego: 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o maksymalnej powierzchni 75 m2. Osiedle realizuje Hadex Development.
  • Osiedle Pocztowa II – realizowane przez firmę Trojan przy Pocztowej 29B. W ramach inwestycji powstały 4 budynki o zróżnicowanej wysokości, w których dostępne są mieszkania o metrażach od 40 do 77 m2.


Nietypowe inwestycje mieszkaniowe w Gliwicach
Kamienica przy Zwycięstwa 56 – budynek z przełomu XIX i XX wieku, poddany gruntownej modernizacji – wyremontowano klatkę schodową, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, rozprowadzono instalację gazową do mieszkań. Inwestor oferuje w budynku kilkanaście mieszkań o powierzchni od 36 do 133 m2.

Zawisza Rezydencje
– zespół mieszkalno-usługowy zlokalizowany w kwadracie ulic: Zawiszy Czarnego, Zygmunta Starego, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki. Inwestycja składa się z kilku obiektów:
- Stara Piekarnia – 9 loftów (mieszkania i lokale użytkowe) o powierzchni od 36 do 150 m2, usytuowanych w zrewitalizowanym budynku,
- Spichlerz – mieszkania w XIX-wiecznym, zmodernizowanym budynku spichlerza. Powierzchnie loftów: 79-230 m2,
- Apartamentowiec Cumulus – nowoczesny budynek mieszkalny, w którym oferowane są lokale od 33 do 71 m2, a także duże apartamenty (do 129 m2). W apartamentowcu zaprojektowano garaż podziemny, komórki, windy.
W planach inwestora są dwa kolejne budynki apartamentowe – Cortem oraz Ostropa. Kompleks Zawisza Rezydencje realizuje firma Wektor Inwestycje.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Mieszkania w blokach z wielkiej płyty najtańsze na rynku
Mieszkania w blokach, wybudowanych w epoce kiedy w budownictwie dominowała wielka płyta,...
W Bytomiu można kupić mieszkanie już za 30 tysięcy złotych
Mieszkania w Bytomiu są bardzo tanie, jednak większość z nich zlokalizowanych jest w...
Jakie mieszkania oferują agencje nieruchomości i deweloperzy w Zabrzu?
Na rynku wtórnym w Zabrzu dostępne są głównie mieszkania w starym budownictwie i w...
Duża podaż tanich mieszkań na rynku wtórnym w Katowicach
W Katowicach najtańsze mieszkania oferowane są w śródmiejskich kamienicach i na osiedlach...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.