Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania w Poznaniu – luksusowe na nowym, kameralnym osiedlu czy w punktowcu z wielkiej płyty?

tagi tematyczne ceny mieszkań deweloperzy Poznań mieszkania na sprzedaż mieszkania Poznań mieszkania w Poznaniu rynek wtórny
Poznań, Winogrady, Osiedle Zwycięstwa. Nr oferty 35386
Poznań, Winogrady, Osiedle Zwycięstwa. Nr oferty 35386

Dużą część oferty biur nieruchomości w Poznaniu stanowią mieszkania w blokach z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Ale można też znaleźć oryginalne lokale w kamienicach i urządzone ze smakiem mieszkania na nowych osiedlach. W Poznaniu, odmiennie niż w Warszawie, na rynku wtórnym metr kwadratowy mieszkania kosztuje mniej niż na pierwotnym.

Jakie mieszkania oferowane są na rynku wtórnym w Poznaniu?
W dzielnicy Wilda można kupić mieszkanie na nowym, harmonijnie zaprojektowanym osiedlu np. przy Saperskiej lub w nowoczesnej kamienicy przy Chwiałkowskiego. Przy głównych wildeckich ulicach – Czechosłowackiej, 28 Czerwca, Orzechowej, w ofercie sprzedaży biur nieruchomości są przede wszystkim mieszkania w wielkich blokach z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W północnej część dzielnicy na sprzedaż wystawianych jest dużo mieszkań w kamienicach z początku XX wieku. Natomiast Świerczewo – obszerny rejon Wildy, gęsto zabudowany jest monotonną zabudową jednorodzinną – domami typu kostka i segmentami (ulice: Brzozowa, Jesionowa, Modrzewiowa, Sosnowa).

Jakie są ceny mieszkań w dzielnicy Wilda? Lokale w kamienicach, które zwykle kwalifikują się do remontu, można kupić nawet za ok. 2 tys. zł/m2. Na drugim cenowym biegunie są nowe, luksusowe mieszkania, które wystawiane są na sprzedaż za około 8 tys. zł za metr.

Rataje to dzielnica Poznania z największą liczbą mieszkańców. W latach siedemdziesiątych Rataje dotknął prawdziwy boom budowlany – powstało wiele podobnych blokowisk, w których zaprojektowano niewielkie, kompaktowe mieszkania. Na osiedlach z tamtego okresu mieszkania oferowane są za 3,7-5 tys. zł za m2.

Dzielnicą podobnie zabudowaną jest Piątkowo. Tu również dominują wysokie bloki z wielkiej płyty, ale znajdziemy też mieszkania w nowszych budynkach np. z lat dziewięćdziesiątych i późniejszych. W porównaniu z innymi obszarami Poznania, na piątkowskich osiedlach (Osiedle Batorego, Sobieskiego, Śmiałego) czeka aktualnie na nabywców dość dużo mieszkań, a ich ceny wahają się od 3,7 tys. zł/m2 w blokach z wielkiej płyty do 7 tys. zł w budynkach najnowszych, zrealizowanych po 2000 roku.

Najnowsze ogłoszenia. Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu

Poznań, Winogrady, Osiedle Zwycięstwa. Nr oferty 35386
fot.: AZielińska Nieruchomości
Winogrady, widok z mieszkania na Osiedlu Kosmonautów. Nr oferty: 225166
fot.: Home Broker
Poznań-Piątkowo, Osiedle Sobieskiego. Nr oferty: 35204
fot.: AZielińska Nieruchomości
Poznań, Piątkowo, Osiedle Batorego. Nr oferty: 44276  
fot.: Frascati Nieruchomości
Mieszkanie w kamienicy, Poznań, Jeżyce. Nr oferty: 227451
fot.: Home Broker


Do 1990 roku jedną z pięciu administracyjnych dzielnic Poznania był Grunwald, w skład którego wchodził m.in. Łazarz z zabytkową zabudową oraz Marcelin, Górczyn i Ławica. Zachodnią część dzielnicy stanowi niska zabudowa – domy szeregowe i jednorodzinne. Mieszkanie w zabudowie wielorodzinnej oferowane są głównie we wschodnim rejonie Grunwaldu – w okolicach Hetmańskiej czy Głogowskiej, w średniej cenie 5400 zł za m2. Mieszkania w starych kamienicach na Łazarzu sprzedawane są już za ok. 2900 zł/m2, jednak zwykle przed rozpoczęciem ich użytkowania trzeba przeprowadzić gruntowny remont.

Jeżyce to dzielnica, która pełni funkcję mieszkalną i rekreacyjną. W północno-wschodniej części przeważa zabudowa jednorodzinna. Natomiast bloki mieszkalne zlokalizowane są w rejonie Jeżyc bliższym centrum miasta. Na rynku wtórnym w Jeżycach ceny wahają się od 3 do 6,9 zł/m2

Funkcjonująca administracyjnie do 1990 roku obszerna dzielnica Stare Miasto obejmowała m.in. Piątkowo, Winiary, Naramowice i Winogrady. Południowa część dzielnicy to kamienice wybudowane na początku XX wieku oraz budynki z lat pięćdziesiątych, w których oferowane są głównie duże i przestronne mieszkania (metraże od 50 m2), ale w bazach ofert agencji nieruchomości można wyszukać również małe 20- lub 30-metrowe, ładnie wykończone mieszkanka. Winiary i Winogrady to dzielnice zabudowane osiedlami mieszkaniowymi z różnych dekad, a w krajobrazie tych rejonów miasta dominują wysokie, kilkunastopiętrowe bloki, w których można kupić mieszkania wykończone w średnim standardzie.

Poznań: mieszkanie w kamienicy z 1910 r. Nr oferty: 34970
fot.: AZielińska Nieruchomości
Mieszkanie w Poznaniu przy Umińskiego. Nr oferty: 42915
fot.: Frascati Nieruchomości
Apartament w kamienicy w centrum Poznania. Nr oferty: 32978
fot.: AZielińska Nieruchomości
Mieszkanie na Osiedlu Czecha. Nr oferty:35387
fot.: AZielińska Nieruchomości
Mieszkanie na Osiedlu Czecha. Nr oferty:35387
fot.: AZielińska Nieruchomości
Poznań: mieszkanie na Osiedlu Rusa. Nr oferty: 35430
fot.: AZielińska Nieruchomości
Poznań: mieszkanie na Osiedlu Rusa. Nr oferty: 35430
fot.: AZielińska Nieruchomości
Poznań, mieszkanie przy ul. Jasna Rola. Nr oferty: 38900
fot.: Frascati Nieruchomości

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Osiedle mieszkaniowe w smartfonie
Strona internetowa dewelopera i serwisy ogłoszeniowe to sprawdzone i typowe miejsca, w...
Osiedle Jaśminowe w Poznaniu. Nowe mieszkania od Echo Investment
W dzielnicy Naramowice deweloper Echo Investment rozpoczyna realizację Osiedla...
Nowe mieszkania w Poznaniu już nie tanieją
Deweloperzy w Poznaniu nie korygują już cen mieszkań, szczególnie w tych inwestycjach,...
Jeżyce w Poznaniu – 650 mieszkań w inwestycji  Nowe Ogrody
Przy ulicy 5 stycznia w Poznaniu trwa realizacja kilkuetapowego osiedla mieszkaniowego...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.