Baza lokalizacji zamknij
 • Województwo
Logowanie zamknij
 • Login:
 • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania w Toruniu - duża podaż zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym

tagi tematyczne ceny mieszkań deweloper mieszkania w Toruniu mieszkanie w kamienicy nowe mieszkania nowe osiedla rynek pierwotny rynek wtórny Toruń zakup mieszkania
Nadrzeczny bulwar w Toruniu
Nadrzeczny bulwar w Toruniu

Oferta mieszkaniowa w Toruniu jest bardzo zróżnicowana – w sprzedaży są drogie mieszkania w prestiżowej lokalizacji na Starym Mieście, setki mieszkań z segmentu popularnego oraz nowe mieszkania w kilkunastu oryginalnych projektach deweloperskich.

Zakup mieszkania na rynku wtórnym w Toruniu
W Toruniu działa kilkadziesiąt agencji nieruchomości, które oferują setki mieszkań o różnorodnym standardzie, zlokalizowanych niemal w każdym zakątku miasta. Najczęściej wystawiane są na sprzedaż mieszkania wybudowane po 1990 roku, chociaż oferta mieszkań usytuowanych w starszych blokach również jest obszerna. Ceny używanych mieszkań wahają się od 1500 zł za metr mieszkania na poddaszu kamienicy do nawet 10 tysięcy zł/m2 za luksusowy, duży apartament na toruńskiej Starówce.

Mieszkania z segmentu popularnego – nieduże i wykończone w średnim standardzie sprzedawane są głównie na osiedlach Na Skarpie, Rubinkowo, w dzielnicy Mokre. Wiele z nich wybudowanych zostało w czasach ekspansji tzw. wielkiej płyty. Nowsze mieszkania, zrealizowane po 1990 roku, oferowane są w rejonie Chełmińskiego Przedmieścia, Bydgoskiego Przedmieścia, w dzielnicach Wrzosy i Podgórz.

Sprawdź najnowsze ogłoszenia: mieszkania w Toruniu

 

Nadrzeczny bulwar w Toruniu
Nadrzeczny bulwar w Toruniu
fot.: Artur Magnuszewski
Bloki mieszkalne w dzielnicy Rubinkowo w Toruniu
Bloki mieszkalne w dzielnicy Rubinkowo w Toruniu
fot.: google street view

W Toruniu na sprzedaż wystawianych jest dużo mieszkań w kamienicach zlokalizowanych na Starym Mieście. Zwykle są to wysokie, rozkładowe, duże lokale, ale można też znaleźć 35-metrowe kawalerki, wyremontowane i dobrze doświetlone dzięki dużym oknom. Jednopokojowe mieszkanie na Starówce można kupić już za około 120 tys. zł.

Luksusowe i nowocześnie urządzone mieszkania w Toruniu oferowane są np. na Osiedlu Sztuk Pięknych, Słoneczne Tarasy, Panorama lub w nowych budynkach na Winnicy. Ich ceny są zbliżone do cen mieszkań w poszukiwanych, warszawskich lokalizacjach i wahają się od 7 do 9 tysięcy za metr kwadratowy.

Mieszkania z rynku pierwotnego w Toruniu

W Toruniu buduje się dużo, a nowe projekty deweloperskie są różnorodne architektonicznie i stylem nawiązują do okolicznej, istniejącej już zabudowy. Nowe mieszkanie kupimy na osiedlach:

 • Szosa Chełmińska 234 – mieszkania z segmentu popularnego o powierzchni do 75 m2. Inwestycja oddana do użytkowania. Deweloper: Urbański Przedsiębiorstwo Budowlane
 • Toruńskie Powiśle – mieszkania z widokiem na Wisłę, realizowane przez firmę Marbud przy ulicy Winnica 45. Osiedle składa się z pięciu 3-piętrowych budynków, każdy z garażem podziemnym. Zaprojektowane mieszkania mają powierzchnię od 31 do 138 m2.
 • Osiedle Sztuk Pięknych – zlokalizowane pomiędzy ulicami Broniewskiego i Fałata. Inwestycja realizowana w kilku etapach. W sumie na osiedlu zaplanowano ponad 500 mieszkań.
 • Osiedle Sielanka to kilka niewysokich budynków przy ulicy Zbożowej, stylem przypominających kamieniczki. W ofercie dewelopera są nieduże, funkcjonalne mieszkania, 2- i 3-pokojowe. Inwestor: Budlex.
 • Osiedle Piernikowe – zespół mieszkalny składający się z siedmiu budynków, w których zaprojektowano mieszkania o różnorodnych metrażach – od 26 do 105 m2. Lokalizacja: Jakubskie Przedmieście, ul. Żółkiewskiego 30. Willa Deweloper.
 • Rezydencja Winnica – dwa kameralne budynki, w każdym znajdzie się 45 lokali od 36 do 92 m2. Inwestycja realizowana jest przy przez Calor Developer przy ulicy Winnica.
 • Rezydencja Daglezja – budynek mieszkalny przy Szosie Chełmińskiej, realizowany przez Dompol. Na parterze usytuowane zostaną lokale usługowe, a na piętrach 54 mieszkania (od 35 do 90 m2).
 • Osiedle Winnica – kompleks mieszkaniowy przy Szosie Lubickiej, blisko Wisły. Powierzchnie mieszkań od 42 do 109 m2. Inwestor: Budlex.
 • Magiczny Zakątek - mieszkania 2-3 pokojowe o powierzchni od 42 do 80 m2, w cenie od 3800 zł/m2. Inwestor: Lem-Bud. Lokalizacja przy ulicy nenufarów.
 • Witkowskiego 7 – inwestycja realizowana przez Młodzieżową Spółdzielnię Mieszkaniową. W 3-piętrowym budynku zaprojektowano 40 mieszkań 2- i 3-pokojowych.
 • Platinum House, Silver House, Grafit House – budynki z mieszkaniami o różnorodnych metrażach, zlokalizowane przy ulicach Harcerskiej, Mohna, Bartkiewiczówny. Deweloper: Renova.

 

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Mieszkania do remontu – tańsze i w dobrej lokalizacji
W sytuacji, gdy nadal nie łatwo o wysoki i tani kredyt hipoteczny, rośnie grupa osób...
Kupujemy mieszkanie w Bydgoszczy
Biura nieruchomości w Bydgoszczy oferują przede wszystkim mieszkania w blokach z wielkiej...
Mieszkania w blokach z wielkiej płyty najtańsze na rynku
Mieszkania w blokach, wybudowanych w epoce kiedy w budownictwie dominowała wielka płyta,...
Ceny i standard mieszkań we Włocławku
Ceny mieszkań na rynku wtórnym we Włocławku wahają się od 990 do 5000 zł za metr....

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.