Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania w Zielonej Górze – duża podaż na rynku pierwotnym

tagi tematyczne Mieszkanie dla Młodych nowe mieszkania Zielona Góra
Mieszkania w Zielonej Górze. Polan Apartamenty
Mieszkania w Zielonej Górze. Polan Apartamenty

Zielonogórzanie mają w czym wybierać. W 2015 i 2016 roku tylko przy ulicach Staszica, Moniuszki i Obywatelskiej wybudowanych zostanie około 500 mieszkań. Cena za metr kwadratowy nowego mieszkania w Zielonej Górze nie przekracza 4000 zł.

Popyt na mieszkania w Zielonej Górze jest dość duży. Najczęściej wybierane są lokale o średniej powierzchni, czyli dwu- i trzypokojowe o metrażach od 45 do 65 m2. W przeciwieństwie do rynków mieszkaniowych w innych miastach, w Zielonej Górze dość dużo mieszkań kupowanych jest za gotówkę. Taki trend zaobserwowali deweloperzy realizujący tu inwestycje.

Nowe mieszkania w Zielonej Górze – gdzie i w jakiej cenie?
W 2015 roku zostanie oddany m.in. kolejny budynek przy ulicy Obywatelskiej. Zakończenie budowy planowane jest na koniec września. Jest to kontynuacja kompleksu mieszkaniowego położonego w północnej części miasta. Łącznie na osiedlu Dominopark, po ukończeniu budynku, dostępnych będzie 69 lokali o metrażach od 46 do 114 m2. Ceny mieszkań zawierają się w przedziale od 3700 do 3950 zł/m2. Równocześnie rozpoczęła się budowa dwóch kolejnych budynków przy ul. Obywatelskiej. Ich zakończenie przewidziano na koniec czerwca 2016 r.
                                                    
Sporo mieszkań powstaje również przy ul. Staszica. Realizowany jest tam II etap osiedla Polan Apartamenty, w ramach którego deweloper oferuje blisko 250 mieszkań. Lokale będą miały zróżnicowane metraże od 33 do 110 m2. Ceny mieszkań wahają się od 3750 do 3950 zł/m2. Projekt Polan Apartamenty zostanie ukończony pod koniec września 2016 r.

Nieco szybciej, bo pod koniec marca 2016 roku, sfinalizowana zostanie rozbudowa osiedla Viniarnia Home przy ul. Moniuszki. W 4-klatkowym budynku z podziemną halą garażową powstanie 186 mieszkań o powierzchniach od 44 a 119 m2. Cena nie przekroczy 3950 zł za m2.

W II kwartale 2015 roku limit cenowy dla Zielonej Góry w programie Mieszkanie dla Młodych wynosi 4 052,40 zł, a więc niemal wszystkie mieszkania w wyżej wymienionych inwestycjach kwalifikują się do rządowego programu dopłat. Z dofinansowania nie będą mogły skorzystać jedynie osoby kupujące największe mieszkania - powyżej 75 lub 85 m2 (w przypadku nabywców wychowujących przynajmniej troje dzieci).

Mieszkania w Zielonej Górze. Viniarnia Home
Mieszkania w Zielonej Górze. Viniarnia Home
fot.: materiały prasowe dewelopera

autor: materiały prasowe deweloperów

aktualizacja: 21.04.2015

Polecane artykuły
Projekty deweloperów coraz bardziej oryginalne. Nietypowe osiedla
Na rynku mieszkaniowym coraz większa podaż nowy mieszkań. Deweloperzy, którzy chcą, by...
Mieszkanie z komórką lokatorską czy z piwnicą?
Mieszkanie z komórką lokatorską można kupić niemal na każdym nowym osiedlu. Piwnice...
Bezpieczna sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym
Przy sprzedaży mieszkania trzeba być tak samo ostrożnym jak przy jego zakupie. W...
Sprawdź sąsiedztwo zanim kupisz mieszkanie
Istnieją setki rzeczy, które mogą irytować w okolicy mieszkania. W zależności od...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.