Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania wakacyjne w Polsce

tagi tematyczne apartamenty inwestycje w nieruchomości mieszkania wakacyjne Nieruchomości
mieszkania wakacyjne
mieszkania wakacyjne

Mieszkania wakacyjne to integralna część polskiego rynku mieszkaniowego. W okresie boomu mieszkaniowego w latach 2006-2007 wzrosło zainteresowanie deweloperów budową apartamentów wakacyjnych. W najatrakcyjniejszych wakacyjnych rejonach – nad morzem, w górach i na Mazurach ukończono w 2009 r. ponad 6 tysięcy apartamentów i domów wakacyjnych.

Kryzys spowodował osłabienie aktywności deweloperskiej i spadek liczby ukończonych mieszkań wakacyjnych do ok. 2,5 tysiąca w roku 2010. Także średni poziom przedsprzedaży inwestycji planowanych do ukończenia w 2012 roku jest niski i wynosi nadal poniżej 20%.

Mieszkania wakacyjne, second homes i produkty inwestycyjne

Mieszkania wakacyjne odróżniają się od produktów skierowanych do lokalnych nabywców mieszkań pod względem lokalizacji, standardów wykończenia oraz udogodnień. Również ich oferta rynkowa rozciąga się poza tradycyjne mieszkalnictwo, łącząc przeznaczenie mieszkaniowe z usługami hotelowymi i wypoczynkowymi. Coraz więcej apart-hoteli i condo-hoteli przyciąga nabywców udogodnieniami takimi jak concierge, gastronomia, centrum konferencyjne, basen, sauna czy wellness & spa. Podobnie jak oferowane produkty, różnią się także ich nabywcy. Podczas gdy jedni decydują się na zakup nieruchomości wakacyjnej głównie z myślą o użytku własnym, rodziny bądź przyjaciół, inni nabywają je w celu komercyjnego wynajmu.

Zobacz także ogłoszenia sprzedaży i wynajmu: mieszkania wakacyjne w Kołobrzegu


 

Rynek mieszkań wakacyjnych w Polsce

Deweloperzy znów zaczną budować mieszkania wakacyjne
Eksperci przez długi czas uważali polski rynek mieszkań i domów wakacyjnych za posiadający ogromny potencjał rozwoju. W okresie boomu mieszkaniowego w latach 2006-2007 zainteresowanie deweloperów tym segmentem wzrosło i w rezultacie na głównych rynkach nieruchomości wakacyj-nych w regionach nadmorskich, górskich oraz na pojezierzu warmińsko-mazurskim ukończono w 2009 roku ponad 6 tysięcy apartamentów i domów wakacyjnych. Kryzys nie oszczędził także i tego segmentu rynku, powodując osłabienie aktywności deweloperskiej i spadek liczby ukończonych jednostek do ok. 2,5 tysiąca w roku 2010. Na obecną chwilę, deklaracje deweloperów wskazują, że w latach 2011-2012 można spodziewać się podobnego poziomu liczby ukończonych jednostek. Ponadto istnieje relatywnie duża liczba inwestycji przygotowanych do rozpoczęcia, których uruchomienie może być jedynie kwestią czasu.

Nieruchomosci wakacyjne

autor: REAS

aktualizacja: 08.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.