Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkania we Wrocławiu – najpopularniejsze lokalizacje, ceny mieszkań

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania Wrocław
Wrocław
Wrocław

Ceny mieszkań na rynku wtórnym we Wrocławiu są mocno zróżnicowane - od 3,5 do ponad 8 tys. zł za m2, w zależności od standardu mieszkania i lokalizacji. Niemal we wszystkich rejonach miasta wybór mieszkań jest duży - zarówno tych z drugiej ręki jaki i nowych. A które dzielnice Wrocławia są najpopularniejsze wśród kupujących?

Z badania preferencji klientów Home Brokera wynika, że wrocławianie najchętniej kupiliby mieszkanie na Krzykach lub w dzielnicy Fabryczna. Krzyki to dynamicznie rozwijający się obszar, nad którym góruje najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, czyli Sky Tower. Popularność Fabrycznej rośnie z kolei z powodu wielu nowych inwestycji, które aktualnie są tam realizowane. Na Psim Polu nowych osiedli jest jak na lekarstwo, a winę za to ponosi przede wszystkim słaba komunikacja – praktycznie nie sięga tam sieć tramwajowa i mieszkańcy mogą liczyć tylko na autobusy. Poszukujący mieszkania w tej dzielnicy zainteresowani są przede wszystkim obszarem sąsiadującym ze Śródmieściem.

Home Broker przyjrzał się ofercie wrocławskiego rynku w zakresie mieszkań o powierzchni około 50 m2. To jeden z najpopularniejszych metraży w Polsce. We Wrocławiu mieszkania o metrażu od 45 do 55 m2 mają od jednego do czterech pokoi.

W których dzielnicach Wrocławia są najtańsze mieszkania?
Już za 160 tys. zł (3368 zł/m2) można kupić najtańsze dostępne w ofercie Home Brokera mieszkanie we Wrocławiu. Oczywiście za tę cenę nie mamy co liczyć na atrakcyjną z punktu widzenia większości potencjalnych kupujących lokalizację. Dwupokojowa nieruchomość o powierzchni 47,5 m2 znajduje się w Psarach, praktycznie tuż przy granicy administracyjnej miasta. Atutem tego mieszkania jest dostęp do ogródka. Natomiast za 200-230 tys. zł można kupić mieszkanie w Śródmieściu. Jednak będzie ono miało raczej 45 niż 50 m2 i najprawdopodobniej zlokalizowane będzie na jednym z górnych pięter w kamienicy bez windy lub będzie to lokal kwalifikujący się do remontu.

Duży wybór mieszkań na wrocławskim rynku pierwotnym
Oczekujący czegoś więcej mogą za to zainteresować się rynkiem pierwotnym, gdyż wrocławscy deweloperzy mają dość zróżnicowaną ofertę i to niemal w każdej dzielnicy. W Śródmieściu na przykład uwagę zwraca inwestycja Pionier budowana na miejscu starego kina o tej samej nazwie. Budynek frontowy ma nawet przypominać taśmę filmową, a do kształtu dawnego kina nawiązuje układ budynków. Jest tam do kupienia np. 49-metrowe mieszkanie za 313 tys. zł (6,4 tys. zł za m2). Na tej powierzchni deweloper zdołał wygospodarować trzy pokoje, dodatkowo do lokalu przynależy 26-metrowy taras.
Niedaleko Pioniera do kupienia jest inne mieszkanie warte uwagi. To prawie 46-metrowa kawalerka za 220 tys. zł (4,8 tys. zł za m2) w kamienicy z początku XX wieku. Jednopokojowe mieszkania o takiej powierzchni nie zdarzają się często. Ten lokal ma oddzielną kuchnię i spory przedpokój, a zlokalizowany jest na piątym piętrze sześciopiętrowej kamienicy. Duże kawalerki znajdują się też w ofercie deweloperów np. na Osiedlu Graniczna za 266 tys. zł można kupić jednopokojowe mieszkanie o powierzchni prawie 46 m2 (5,8 tys. zł/m2).

.

Za niewiele więcej (273 tys. zł) można kupić dwupokojowe mieszkanie w inwestycji Moderno zlokalizowanej na Krzykach. Ma ono 46 metrów, aneks kuchenny i balkon. Największym atutem mieszkania jest lokalizacja – osiedle znajduje się 2,5 km od dworca Wrocław Główny. W sąsiedztwie Osiedla Moderno powstaje inny kompleks – Osiedle Innova, gdzie za 55-metrowe mieszkanie z loggią trzeba zapłacić prawie 340 tys. zł (6,1 tys. zł za m2).

Prestiżowy adres – Stare Miasto we Wrocławiu
Za około 340 tys. zł można kupić mieszkanie na rynku wtórnym w ścisłym centrum lub nawet na Starym Mieście. Za 50-metrowe mieszkanie o podwyższonym standardzie, które usytuowane jest w ponad stuletniej kamienicy właściciele życzą sobie 349 tys. zł. Najdroższe lokalizacje w stolicy Dolnego Śląska to naturalnie okolice Rynku. Przy Placu Solnym za niespełna 50-metrową nieruchomość trzeba zapłacić 400 tys. zł, co daje ok. 8 tys. zł za m2. To kwota znacząco przewyższająca wrocławską średnią, ale i lokalizacja tego mieszkania odbiega od przeciętnej - jeden z największych rynków staromiejskich w całej Europie mamy tu w zasięgu zaledwie kilku minut spaceru.

Sprawdź ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż, Wrocław

autor: Marcin Krasoń, Home Broker

aktualizacja: 21.04.2015

Polecane artykuły
Mieszkania idealnie przygotowane do sprzedaży. Top 9
Pośrednicy nieruchomości coraz większą wagę przykładają do odpowiedniego przygotowania...
Rekomendacja U. Czego dotyczy? Kiedy wchodzą w życie nowe regulacje?
Rekomendacja U reguluje standardy współpracy pomiędzy bankami i firmami ubezpieczeniowymi...
Projekty deweloperów coraz bardziej oryginalne. Nietypowe osiedla
Na rynku mieszkaniowym coraz większa podaż nowy mieszkań. Deweloperzy, którzy chcą, by...
Bezpieczna sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym
Przy sprzedaży mieszkania trzeba być tak samo ostrożnym jak przy jego zakupie. W...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.