Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkanicznik – Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem

tagi tematyczne Mieszkanicznik mieszkanie na wynajem Nieruchomości rynek najmu wynajem

Zwiększenie bezpieczeństwa najmu, działania na rzecz równowagi prawnej w relacjach właścicieli mieszkań z najemcami i bankami oraz promowanie właściwych standardów na rynku najmu w Polsce. To główne zagadnienia którymi będzie zajmowało się Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem Mieszkanicznik. W sobotę 17 marca 2012 r. odbył się w Łodzi Kongres Otwarcia nowo powstałego Stowarzyszenia.

Podczas Kongresu omawiano cele, filozofię działania oraz program funkcjonowania Stowarzyszenia. Uczestnicy Kongresu, którzy przyjechali do Łodzi z całej Polski i z zagranicy, zastanawiali się nad przyczynami zacofania polskiego rynku najmu detalicznego, który wciąż tkwi w minionej epoce oraz nad sposobami naprawy mechanizmów funkcjonowania tego rynku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak krótkim czasie od powstania Stowarzyszenia udało nam się przyciągnąć tak liczną grupę mieszkaniczników – mówi Sławomir Muturi, Prezes Zarządu powołanego w lutym 2012 r. Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem – Jest to już kolejny krok na drodze do stworzenia prężnej organizacji, która zgodnie z naszą wizją ma być ważnym głosem na rynku. Z naszych szacunków wynika bowiem, że roczne obroty biznesu najmu detalicznego w Polsce wynoszą 9,1 mld złotych i równają się obrotom firm takich jak Energa czy Carrefour*. Najwyższa pora, by głos tak poważnego segmentu rynku został usłyszany – podkreśla Sławomir Muturi.

Jednym ze sposobów by uczynić głos Stowarzyszenia słyszalnym będą cykliczne raporty prezentujące rynek najmu detalicznego w Polsce. Przymiarkę do tego typu raportów stanowiła ankieta przeprowadzona wśród uczestników Kongresu, w której 90% ankietowanych mieszkaniczników opowiedziało się za zniesieniem regulacji w dostępie do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, a 70% - do zawodu zarządcy nieruchomości.

W trakcie Kongresu zostały zatwierdzone ambitne cele Stowarzyszenia do 2016 roku, które zakładają m.in. 5000 członków i prężnie działające oddziały we wszystkich miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Walne zgromadzenie członków dokonało także wyboru członków zarządu Stowarzyszenia.
Przewidziano także ponad 200 różnych ważnych funkcji otwartych dla członków, chcących aktywnie wspierać rozwój Stowarzyszenia m.in. szefów oddziałów w poszczególnych miastach, rzeczników prasowych, ekspertów tematycznych, a także szefów zagranicznych biur Stowarzyszenia. Już teraz wpłynęło kilkadziesiąt kandydatur, a nabór będzie trwał do wyczerpania wakatów.

Decyzją uczestników kolejny Kongres Stowarzyszenia Mieszkanicznik odbędzie się już za pół roku, w październiku 2012 w Łodzi. Oprócz omówienia spraw bieżących zostaną zorganizowane warsztaty poświęcone wybranym tematom związanym z zarządzaniem najmem.

*Źródło: Lista 100 Rzeczpospolitej

autor: Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem Mieszkanicznik

aktualizacja: 19.03.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.