Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkanie dla absolwenta

tagi tematyczne ceny mieszkań

Koniec roku akademickiego oznacza, że przynajmniej część absolwentów spróbuje swoich sił na warszawskim rynku pracy. Staną się oni tym samym potencjalnymi klientami deweloperów i pośredników.

Młodzież kończąca studia, nawet mimo nieugruntowanej jeszcze pozycji na rynku pracy i słabego zaplecza finansowego, szuka okazji do zakupu swojego pierwszego M. Młodzi ludzie największą uwagę zwracają na mieszkania, których cena nie przekracza 280-330 tys. zł.

Największe zapotrzebowanie w tym sektorze klientów jest na kawalerki typu studio, jak również mieszkania dwupokojowe zlokalizowane w dzielnicach, gdzie cena za metr kwadratowy jest odpowiednio niższa (Targówek czy Białołęka).

Należy zwrócić uwagę, że ceny mieszkań jednopokojowych są bardzo zróżnicowane, co wynika głównie z lokalizacji, stanu technicznego, a także metrażu. Ceny kawalerek wahają się od 170 tys. zł nawet do 520 tys. zł, a najwięcej ofert tego typu można znaleźć w Śródmieściu, na Mokotowie i Woli, a więc w dzielnicach o dobrej lokalizacji.
Z kolei bogata oferta mieszkań dwupokojowych, których ceny zaczynają się od 6,5 tys. zł za metr kwadratowy, daje większą możliwość wyboru zainteresowanym nabyciem czegoś więcej niż kawalerki.

Moda na kupno niewielkich mieszkań powraca. Zauważają to deweloperzy umieszczając w swoich projektach coraz więcej lokali o powierzchni do 40 mkw. Są to najczęściej mieszkania typu studio z kuchnią otwartą na pokój. Rynek pierwotny w ostatnich latach oferował przede wszystkim duże mieszkania, przeznaczone głównie dla rodzin z dziećmi. Obecnie jednak zaczyna się z powrotem dostrzegać fakt, że potrzeby mieszkaniowe są też sygnalizowane przez singli.

autor: opracował: mt
źródło: Polanowscy Nieruchomości

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.