Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkanie w sześcianie. Lofty Woronicza Qbik

tagi tematyczne Ghelamco Residential mieszkania Mokotów soft loft Woronicza Qbik
Mieszkanie w sześcianie
Mieszkanie w sześcianie

Projektanci budynków mieszkalnych coraz częściej sięgają po atrakcyjny wizualnie, aczkolwiek niełatwy do wykorzystania w procesie budowy materiał, jakim jest szkło wielkopowierzchniowe.

Przykładem takiej inwestycji są pierwsze w Polsce soft lofty - Woronicza Qbik, z wyjątkowo dużymi, blisko sześciometrowymi oknami. Zamierzeniem projektantów Woronicza Qbik było stworzenie budynku dającego bardzo duże poczucie przestrzeni i otwartości. Planowane w dwupoziomowych salonach okna od ściany do ściany sprawią, że nawet w zimowy dzień we wnętrzach będzie jasno. Nocą natomiast podziwiać będzie z nich można panoramę Warszawy.

Szkło, światło, przestrzeń...
Zaprojektowany na planie litery „G” kompleks mieszkaniowy Ghelamco Residential jeszcze w tym roku zacznie powstawać na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Woronicza i Racjonalizacji. Duże szklane powierzchnie to nie jedyne, co wyróżni tę inwestycję na tle innych powstających w stolicy. Woronicza Qbik to również niebanalna, nowoczesna i odważna architektura oraz najwyższa jakość wykonania. Dotychczas lofty kojarzyły się z zaadaptowanymi do celów mieszkaniowych opuszczonymi fabrykami czy magazynami, jednak od niedawna definicja loftu zyskała nowe znaczenie. Obecne trendy zakładają budowę utrzymanych w postindustrialnym klimacie mieszkań (soft loftów) zupełnie od podstaw. W zamyśle deweloopera, inwestycja Woronicza Qbik  to  propozycja skierowana do wymagających klientów, ceniących najwyższą jakość i niekonwencjonalne rozwiązania. Budynek wyróżnia więc nietypowa architektura: duże szklane powierzchnie fasady i widoczne elementy konstrukcji - beton, metal i drewno. Również wewnątrz inwestor planuje zastosować awangardowe rozwiązania.
Okna budynku usytuowanego najbliżej ulicy Woronicza wychodzić będą na pobliskie tereny zielone. Z okien salonów w mieszkaniach znajdujących się na wyższych piętrach, w tym w penthouse’ach o ponad dwustumetrowej powierzchni, będzie można oglądać panoramę Warszawy.

Qbistyczne przezroczystości
Fasada budynku ma być wykonana ze szkła o wysokich parametrach. Szyby będą bardzo gładkie, bez zniekształceń optycznych i defektów. Nowoczesna technologia, podobnie jak powlekane szyby niskoemisyjne, przyczynią się do oszczędności energii i zmniejszenia kosztów eksploatacji. Szyby te zredukują także hałas i zatrzymają ciepło w pomieszczeniu. W przypadku Woronicza Qbik ponadwymiarowe okna spełniać mają jeszcze jedną funkcję – estetyczną. Widoczne z zewnątrz sztuczne światło ma służyć świadomemu podkreśleniu architektury budynku. Pomieszczenia, w których wieczorem lub nocą zapalone będą światła będą wyglądać z daleka jak świecące sześciany.

 

O Woronicza Qbik

Budynek stanie na planie litery „G”. Najwyższa jego część (11 pięter) zlokalizowana będzie od frontu – od ul. Woronicza. Część od zachodu (od strony ul. Racjonalizacji) będzie liczyć 8 pięter, a skrzydło budynku zlokalizowane od wschodu 10 pięter. Najniższą, pięciopiętrową część kompleksu zlokalizowano od strony patio.

W kompleksie powstanie 358 mieszkań: 197 dwupoziomowych loftów i 161 jednopoziomowych mieszkań o wysokim standardzie, w tym 24 apartamenty o powierzchni powyżej 120 mkw. Deweloper zaplanował lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu. Najmniejsze mieszkania będą miały 36 mkw. Dwupoziomowe lofty proponowane są w metrażach od 55 do 160 mkw. Największe mieszkania (do 144 mkw) to obok przestronnych loftów, także luksusowe, jednopoziomowe apartamenty oraz penthouse’y z widokiem na centrum miasta (172-239 mkw), które znajdą się na najwyższym, jedenastym piętrze budynku od strony ul. Woronicza.
 
Klienci będą mogli kupić mieszkania w stanie surowym lub wybrać jedną z trzech propozycji wykończenia mieszkań: hard loft, soft loft oraz styl apartamentowy. Hard loft będzie najbardziej industrialny, dedykowany zwolennikom wyrazistego, przemysłowego stylu – betonowych ścian i podłóg. Soft loft – to kompromis pomiędzy surowością loftu, a cieplejszymi elementami typowymi dla tradycyjnego mieszkania. Wykończenie apartamentowe wyróżniać będzie funkcjonalność i nowoczesność dopasowane stylem do niekonwencjonalnej bryły budynku.

Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowy garaż. W każdym mieszkaniu będzie infrastruktura przygotowana do montażu „inteligentnego systemu” pozwalającego na zdalne zarządzanie lokalem. Dodatkowo w budynku planowana jest całodobowa ochrona oraz udogodnienia dla mieszkańców m.in. fitness club, restauracja, bar kawowy, SPA. Wewnątrz kompleksu zaaranżowane będzie wypełnione zielenią patio, które zajmie około 3000 mkw.

Ceny mieszkań są zróżnicowane: lokale jednopoziomowe od 8500 zł brutto za mkw., lofty od 11 000 zł brutto za mkw. Natomiast penthouse’y na jedenastym piętrze deweloper sprzedaje w cenie od 20 000 zł brutto za mkw. Rozpoczęcie budowy planowane jest na III kwartał 2008 roku, a zakończenie na przełom 2010 i 2011 r.

Ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż, Warszawa Mokotów

 

autor: opracował: ak

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.