Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkanie z elektronicznym judaszem

tagi tematyczne Apartamenty Panorama Barciński Park Dom Development Kraków Łódź Mieszkania przy Parku Olbrachta II Osiedle Polanka Osiedle Wiosenna Płońsk Red Estate Development Warszawa Wiejski Zakątek Wieliczka Wrocław Ząbki
Mieszkanie z elektronicznym judaszem
Mieszkanie z elektronicznym judaszem

Kupujący mieszkania coraz częściej pytają, czy wybrana lokalizacja zapewni im komfort i bezpieczeństwo. Deweloperzy odpowiadają: tak i budują osiedla strzeżone z nowoczesnymi systemami monitoringu.

W maju ze sprzedażą kolejnego etapu inwestycji wystartował Dom Development. Miasteczko Regaty ma stanowić m.in. propozycję dla osób poszukujących spokoju. A to za sprawą nie tylko pięknej okolicy (sąsiedztwo Kanału Żerańskiego). Otóż, teren osiedla zostanie ogrodzony i objęty ochroną, a każdy dom będzie miał łączność domofonową z portiernią. Jeszcze kilka lat temu taką propozycję należałoby uznać za wyjątkową, dzisiaj, szczególnie w większych miastach,  można mówić już o standardzie.

Bożena Wygonowska z Red Estate Development - dewelopera zamkniętego osiedla Alpha w Ursusie tłumaczy, że klienci coraz częściej zwracają uwagę na bezpieczeństwo. - Osoby kupujące mieszkanie pytają nas o bezpieczeństwo. To dla nich bardzo ważna kwestia. Dlatego nasze osiedle Alpha w Ursusie będzie ogrodzone, całodobowo strzeżone i monitorowane.

W kompleksie przewidziano między innymi specjalne pomieszczenia dla ochrony, przy wejściach - wideodomofony i czytniki kart dostępu. Przez wideodomofon przyszli mieszkańcy będą mogli również bezpośrednio kontaktować się z ochroną.

Zamknięte osiedla mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Chyba jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych przykładów jest Marina Mokotów. Luksusowe osiedle na warszawskim Mokotowie, z własnymi ulicami, parkiem i jeziorem rozciąga się na powierzchni 22 ha. Większość warszawiaków nie ma jednak dostępu do tej przestrzeni. Przeciwnicy widzą w niej zamkniętą i niedostępną enklawę.

Ogrodzone kompleksy zazwyczaj nie wzbudzają sympatii socjologów i architektów. Ci pierwsi mówią o przestrzennej izolacji mieszkańców, drudzy o tym, że zamknięte tereny rozbijają przestrzeń publiczną.

Zamknięte osiedle Alpha w Ursusie

Zwolennicy spokoju widzą jednak sprawę inaczej. Całodobowa ochrona i nowoczesne systemy monitoringu pozwalają czuć się bezpiecznie. Pracownicy ochrony kontrolują bowiem, kto wjeżdża lub wchodzi na teren osiedla. Mieszkańcy mogą też liczyć na pomoc w przypadku niespodziewanych problemów. Nie zdarzają się sytuacje, że do drzwi puka akwizytor lub nieproszony gość, a w przypadku zagrożenia ochrona wezwie grupę interwencyjną czy policję.

Dodatkową zaletą osiedli strzeżonych są czyste i zagospodarowane dziedzińce, z ławkami, miejscami zielonymi, oczkami wodnymi. Zazwyczaj w tego typu kompleksach znajdują się specjalnie urządzone place zabaw dla dzieci.

Czy w osiedlach strzeżonych czujemy się bezpieczniej? Według badań CBOS-u z 2007 r. 81 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Wcześniej taki pogląd wyrażała mniej niż połowa badanych. Wpłynęła na to rosnąca liczba osiedli strzeżonych. Prekursorem ich są Stany Zjednoczone. Od lat osiemdziesiątych stanowią jedną trzecią wszystkich budowanych tam zespołów mieszkaniowych.

 

Najwięcej strzeżonych osiedli powstaje w dużych miastach. Ogrodzone kompleksy mieszkaniowe zaczynają się jednak pojawiać również  w mniejszych miejscowościach.

 

 

Wiejski Zakątek
Kraków

Kameralne osiedle trzech budynków mieszkalnych, miejsce idealne dla osób lubiących ciszę i spokój. Teren ogrodzony. Plac zabaw dla dzieci.

 

Olbrachta II
Warszawa

Osiedle składa się z 7 budynków o wysokości od 3 do 6 kondygnacji. Oferta obejmuje mieszkania 1- 5 pokojowe. Mieszkania wyposażone są w duże balkony, tarasy oraz ogródki (lokale na parterach). Dla dzieci 2 place zabaw na wewnętrznych dziedzińcach.

 

Barciński Park
Łódź

Luksusowy kompleks położony w centrum Łodzi o powierzchni 5 ha. Na trzeci etap inwestycji będą się składały: rewitalizacja pofabrycznej przędzalni oraz pięć budynków. W ofercie 238 mieszkań od 36 do 109 mkw.

 

Apartamenty Panorama
Wrocław

Budynek apartamentowy o nowoczesnej architekturze oraz funkcjonalnym układzie lokali. Pełna infrastruktura: drogi, chodniki, zieleń, plac zabaw, ławki. Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych.

 

Mieszkania przy Parku
Wieliczka

Kameralny kompleks mieszkaniowy, składający się z budynków 3-kondygnacyjnych o ciekawej architekturze. Budowany w technologii tradycyjnej.

 

Osiedle Wiosenna
Ząbki

Kompleks 3 budynków 5- i 6-kondygnacyjnych z balkonami i loggiami. Ciekawa propozycja dla osób ceniących spokój. Każdy blok wyposażony jest w windę łączącą poziomy mieszkalne z halą garażową.

 

Osiedle Polanka
Płońsk

Osiedle położone jest w zielonej części miasta. Spokojna okolica i bliskość natury.

autor: opracował: ajs
zdjęcia: Red Estate Development, Dom Development

aktualizacja: 17.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.