Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mieszkanie z kominkiem? Tak, to możliwe!

tagi tematyczne mieszkania na sprzedaż mieszkanie z kominkiem
Mieszkanie z kominkiem
Mieszkanie z kominkiem

Kominek w domu jednorodzinnym to już standard. W mieszkaniu montaż tradycyjnego kominka zwykle nie jest możliwy. Okazuje się jednak, że na rynku nieruchomości można znaleźć oferty sprzedaży mieszkań z kominkami, zarówno w nowych jaki i starszych budynkach.

Kominek w domu jednorodzinnym to popularne rozwiązanie. Oprócz funkcji dekoracyjnej, kominek jest też dodatkowym źródłem ciepła. Niestety większość właścicieli mieszkań w blokach nie może pozwolić sobie na takie udogodnienie.

Montaż kominka w budynku wielorodzinnym jest możliwy jeśli spełni się kilka warunków. Z jednej strony ograniczają nas bowiem przepisy, a z drugiej nie wolno zapominać o tym, że prawdopodobnie niezbędna będzie zgoda wspólnoty mieszkaniowej. Przy instalacji kominkowej kluczową sprawą jest bezpieczeństwo, chodzi o uniknięcie pożaru oraz zatrucia tlenkiem węgla (czadem).

Gdzie kupimy mieszkanie z kominkiem
W wielu miastach można znaleźć mieszkania na sprzedaż z wykonaną już instalacją kominkową. Na przykład w ofercie Home Broker jest 76-metrowe mieszkanie w Gdańsku (Oliwa) w niewysokim, jednopiętrowym bloku mieszkalnym z 1970 r., w którym kominek spełnia funkcję dodatkowego źródła ciepła. Ale kominki montowane są także w nowym budownictwie. Do kupienia jest np. ciekawe mieszkanie na gdańskim osiedlu Łostowice. 69-metrowy lokal ma podwyższony sufit i został zaprojektowany przez architekta wnętrz. W wystrój salonu wkomponowano kominek. Mieszkanie kosztuje prawie 500 tys. zł. Mieszkania z kominkiem nie muszą być jednak drogie. Na przykład za mniej niż 300 tys. zł można w Gdańsku kupić 3 pokoje (63 m2) w budynku z 2006 r.

We Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki dostępne jest mieszkanie w kamienicy z początku XX wieku, które oprócz dwóch pokoi i garderoby oferuje atrakcję w postaci działającego kominka. Za niespełna 40-metrowy lokal trzeba zapłacić 175 tys. zł. Z kolei na zakup czteropokojowego mieszkania z kominkiem w dzielnicy Fabryczna należy przygotować 470 tys. zł.

Spory wybór mieszkań z kominkiem jest także w Warszawie, gdzie taką nieruchomość kupić można w różnych dzielnicach. W Wawrze na nabywców czeka 113-metrowy lokal w jednopiętrowym domu wielorodzinnym. To wyróżniająca się oferta, bo mieszkanie ma garderobę dla każdej z trzech sypialni, jest też spiżarnia, a gdy dodamy do tego kominek, to można poczuć się jak w domu, a wystarczy wydać nieco ponad pół miliona złotych.

Inne duże mieszkanie z kominkiem znajdziemy na Mokotowie. To lokal w przedwojennej kamienicy z pięcioma pokojami, dwiema piwnicami i dwoma garażami o łącznej powierzchni mieszkalnej przekraczającej 120 mkw., za który obecni właściciele żądają 1,45 mln zł. Są jednak i oferty mieszkań mniejszych, o powierzchni od 60 do 70 m2. Jedno przykładowe znajduje się na Pradze Południe, a drugie w samym Śródmieściu. W obu kominek jest dodatkowym źródłem ciepła, a potencjalni nabywcy muszą przygotować się na wydatek rzędu 450-550 tys. złotych.

Mieszkania z kominkami. Zestawienie ofert z biura Home Broker

Mieszkania z kominkami
fot.: Home Broker

autor: Marcin Krasoń, Home Broker

aktualizacja: 20.01.2015

Polecane artykuły
Mieszkanie bez księgi wieczystej – kupować czy nie?
Mieszkanie bez księgi wieczystej może być znacznie tańsze, niż podobne, w tej samej...
Mieszkanie na poddaszu – najciekawsze oferty sprzedaży
Każde mieszkanie na poddaszu jest inne. W jednym przyciągają uwagę drewniane elementy...
 Czy mieszkania blisko metra są droższe?
Home Broker przyjrzał się transakcjom dokonanym przez swoich klientów i sprawdził, jak...
Mieszkanie bezczynszowe. Czy to rzeczywiście się opłaca?
Mieszkania bezczynszowe coraz częściej pojawiają się w ofercie deweloperów. Jakie są...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.