Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Modernistyczne wnętrza apartamentu w Gdyni

tagi tematyczne apartament aranżacja wnętrz modernistyczne wnętrza
Modernistyczne wnętrza apartamentu w Gdyni
Modernistyczne wnętrza apartamentu w Gdyni

Apartament w stylu modernistycznym, a do tego urządzony w drewnie to wnętrze dla wymagających mieszkańców. Drewno tworzy niepowtarzalny klimat i ociepla pomieszczenia, ale jednocześnie aranżacja takich mieszkań jest dużym wyzwaniem. Coraz częściej jednak projektanci wnętrz sięgają po ten ponadczasowy materiał nadając mu nowego charakteru.

Drewniane elementy to podstawa projektu wnętrza apartamentu w Gdyni Orłowie przygotowanego przez warszawską pracownię architektoniczną 81.WAW.PL. - Naszym głównym założeniem było stworzenie eleganckiego wnętrza nawiązującego do stylu gdyńskiej moderny oraz art deco – podkreśla architektka Anna Paszkowska.

W projekcie szczególnie ważne było wydzielenie strefy wejścia oraz strefy jadalni i kuchni. Już od drzwi mamy do czynienia z drewnem. Długi korytarz prowadzący do dalszych części apartamentu zabudowany jest w fornirze – orzechu amerykańskim. Ten materiał nadaje wnętrzu elegancki i gustowny wygląd. Urozmaiceniem dla drewnianej zabudowy korytarza są wnęki wykończone białą mozaiką z czarną lamówką, w których ukryto przejścia do kolejnych pomieszczeń: kuchni, jadalni, garderoby i wejścia na schody.

Czytaj też: Wykończenie mieszkania - na własną rękę czy z architektem?

Modernistyczne wnętrza apartamentu w Gdyni
Modernistyczne wnętrza apartamentu w Gdyni
fot.: 81.WAW.PL
Modernistyczne wnętrza apartamentu w Gdyni
Modernistyczne wnętrza apartamentu w Gdyni
fot.: 81.WAW.PL

Wykorzystanie w projekcie fornirowanych płaszczyzn ścian korytarza to nawiązanie do  willi Miesa van der Rohe Tugendhat, która jest jednym z symboli architektury modernistycznej. Ściany zabudowano tak, że sprawiają wrażenie całych brył, a nie pojedynczych elementów. Dodatkowo, taki efekt został podkreślony poprzez biegnącą pod sufitem wnękę podświetloną ledami. Ze względu na oszczędny i stonowany charakter wnętrza, oświetlenie w mieszkaniu nie mogło być surowe, ani nazbyt agresywne, dlatego projektanci zastosowali listwy oświetleniowe wzdłuż sufitu w całym mieszkanie. Dają one oczekiwany efekt - delikatnie doświetlają pomieszczenia, a jednocześnie podkreślają urok drewnianych płaszczyzn.

Druga wydzielona strefa - kuchni i jadalni bazuje na projekcie amfiladowym, dzięki czemu tworzy przestronną perspektywę. - Dodatkowo przestrzeń pomiędzy kuchnią a jadalnią została zagospodarowana na minibarek, a część kuchenną odizolowano od części barowej wysoką zabudową. Blat baru został tak zaprojektowany, aby jego jedna część była podnoszona, co pozwala na bezpośrednie przedostanie się z jadalni do baru, a dalej do kuchni.

fot.: 81.WAW.PL
fot.: 81.WAW.PL
fot.: 81.WAW.PL

autor: Źródło: Core PR

aktualizacja: 27.08.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.