Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie
sponsor

Modne mieszkanie z antresolą, czyli wyższy poziom życia

tagi tematyczne BBI Development Małe Błonia mieszkania Szczecin mieszkanie dwupoziomowe mieszkanie z antresolą
Szczecin, osiedle Małe Błonia. Mieszkanie z antresolą
Szczecin, osiedle Małe Błonia. Mieszkanie z antresolą

Duże mieszkanie z antresolą to alternatywa dla domu jednorodzinnego. Dlaczego? Mieszkanie z wyodrębnionym piętrem lub antresolą to większa przestrzeń, komfortowe warunki, a przy tym brak problemów i niedogodności związanych z utrzymaniem samodzielnego budynku.

W ocenie analityków rynku nieruchomości, mieszkania z antresolą już na trwałe wpisały się w krajobraz polskiego mieszkalnictwa. Eksperci rynku nieruchomości wskazują, że w ostatnich latach, lokale dwupoziomowe stały się bardzo popularne.

Dwupoziomowy styl życia, czyli strefa prywatna i biurowa

Wybór mieszkania dwupoziomowego, to wybór określonego stylu życia – tłumaczy Małgorzata Grudzińska, architekt, właścicielka pracowni projektowej Ambit. – Do mojej pracowni wpływa coraz więcej zleceń na projekty wnętrz lokali dwupoziomowych. Tłumaczę to spopularyzowaniem elastycznych form zatrudnienia. Lokale z drugim poziomem chętnie kupują dynamiczni i przedsiębiorczy młodzi ludzie nie tylko po to, by wygodnie mieszkać, lecz także komfortowo pracować.

W dobie rosnącej popularności samozatrudnienia, czyli tzw. freelancingu, możliwość zorganizowania sobie pracowni w domu stała się atrakcyjną alternatywą dla modelu pracy w biurze, w sztywnych ramach czasowych, pod okiem srogiego szefa. Można powiedzieć, że mieszkania dwupoziomowe, które umożliwiają wydzielenie dwóch przestrzeni: do życia i do pracy, zostały na nowo odkryte. Zamiast przeznaczać na biuro jeden z mieszkalnych pokoi, można w zręczny sposób wykorzystać do tego celu antresolę, czyli drugi poziom.
Okazało się to doskonałym rozwiązaniem dla grupy osób wykonujących wolne zawody – wyjaśnia Małgorzata Grudzińska. – Urządzając miejsce do pracy, zachowujemy jednocześnie nienaruszoną integralność strefy mieszkalnej. Większość ludzi potrzebuje rozdzielić sferę życia osobistego i zawodowego. Poczucie, że pracujemy w domu lub mieszkamy w pracy bywa męczące. Mieszkania dwupoziomowe dają możliwość rozdzielenia tych dwóch stref. Jak pokazuje praktyka, takie rozwiązania zdają egzamin na szóstkę.
Grupa tzw. wolnych zawodów powiększyła się dzięki nowoczesnym formom komunikowania. Internet daje możliwość przesłania efektów własnej pracy w dowolne miejsce na kuli ziemskiej. Wcześniej – zgodnie ze stereotypem – do wolnych zwodów zaliczaliśmy przeważnie muzyków, malarzy, czy architektów. Obecnie na portalach dla freelancerów można znaleźć oferty pracy dla dziennikarzy, księgowych, tłumaczy, programistów, grafików, analityków i wielu innych specjalistów.

Poszukiwania wygodnego miejsca do życia i pracy wpłynęło bez wątpienia na popularność loftów. Jednak ich liczba niestety nie jest zbyt duża, a przez to cena metra kwadratowego jest raczej wyższa niż przeciętna. Nie bez znaczenia są także koszty adaptacji hal fabrycznych lub magazynów do funkcji mieszkalnych. Alternatywą jest oferta deweloperów proponujących mieszkania dwupoziomowe lub z antresolami. Można je znaleźć niemal na każdym szanującym się nowoczesnym osiedlu. Dobrym przykładem tego typu budownictwa jest osiedle Małe Błonia w Szczecinie, gdzie w każdym z oddanych budynków jest przynajmniej kilka mieszkań z antresolami.

Małe Błonia
Szczecin, osiedle Małe Błonia. Mieszkanie z antresolą
fot.: BBI Development
Szczecin, osiedle Małe Błonia. Mieszkanie z antresolą
fot.: BBI Development
Szczecin, osiedle Małe Błonia. Mieszkanie z antresolą
fot.: BBI Development
Szczecin, osiedle Małe Błonia. Mieszkanie z antresolą
fot.: BBI Development
Szczecin, osiedle Małe Błonia. Mieszkanie z antresolą
fot.: BBI Development

autor: BBI Development

aktualizacja: 04.03.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.