Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Kamienica Mokotowska 59

tagi tematyczne Orco Property Group Warszawa
Mokotowska 59
Mokotowska 59

Orco Property Group realizuje luksusową inwestycję mieszkaniową w Warszawie - kamienicę Mokotowska 59, zlokalizowaną w historycznym centrum stolicy. Projekt budynku zakłada architektoniczny powrót do złotych czasów miasta, kiedy to Warszawa była nazywana Paryżem Północy.

Kamienica Mokotowska 59 jest z pewnością jedną z ostatnich inwestycji mieszkalnych budowanych w tej najbardziej reprezentatywnej części Warszawy. W budynku znajdzie się 14 w pełni wykończonych apartamentów o powierzchni od 59 do 240 mkw. i niebagatelnej wysokości pokoi sięgającej ponad 3 metry. Cena metra kwadratowego, która zawiera również koszt wykończenia, zaczyna się od 21 500 PLN brutto. Każdy z luksusowych apartamentów, oprócz wysokiej jakości wykończeń, wyposażony będzie w inteligentny system zarządzania wszystkimi funkcjami mieszkania. Do dyspozycji przyszłych rezydentów będzie też parking z automatyczną platformą w dwóch poziomach, co stanowi rzadkie udogodnienie w tej części miasta. Kolejnym atutem inwestycji są tereny zielone, które przewidziano zarówno w projekcie dziedzińca, jak i na dachu piątej kondygnacji budynku. Było to możliwe mimo oczywistych, w przypadku śródmiejskiej zabudowy, ograniczeń miejsca.

Powrót z przedmieść do tradycji

Inwestycja Orco Property Group ma za zadanie wskrzesić najlepsze tradycje Warszawy jako miasta, w którym życie nie zamiera wraz z zakończeniem dnia pracy. Prestiżowa kamienica Mokotowska 59 jest odpowiedzią na współczesny trend powrotu do miasta przede wszystkim grup inteligenckich, które cenią sobie kulturalno-społeczne korzyści płynące z życia w wielkim mieście.
Oferując łatwy dostęp do kultury i usług handlowo-gastronomicznych w najlepszym wydaniu, deweloper chce ożywić strukturę mieszkalną centrum miasta, wskrzeszając przy tym niezwykły klimat stolicy sprzed II wojny światowej. Dlatego Mokotowska 59 powstała na bazie wcześniej istniejącego budynku. Takie rozwiązanie z jednej strony nie narusza historycznej zabudowy całej ulicy, a z drugiej pozwala na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Do legendy dawnej Warszawy nawiązywać będzie również wnętrze kamienicy Mokotowska 59. Szlachetne wykończenia części wspólnej (marmury, tynk wenecki) oraz reprezentacyjne lobby z concierge zapewnią przyszłym mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo. W luksusowym pakiecie wykończeń poszczególnych apartamentów znajdą się m.in. lite podłogi drewniane najwyższej jakości, starannie zaprojektowane drzwi wewnętrzne i szafy wnękowe oraz umeblowane już łazienki i kuchnie.

Jak podkreśla Douglas J. Noble, Dyrektor Orco Property Group, kluczowym elementem przy planowaniu i realizacji  inwestycji przez firmę jest branie pod uwagę charakteru dzielnicy, w którym powstaje dany projekt. Mokotowska 59 budowana jest w historycznym otoczeniu przedwojennych kamienic Warszawy. W jej najbliższym sąsiedztwie znajduje się wiele reprezentatywnych budynków i parków ściśle związanych z architektoniczną tradycją miasta. Adaptując budynek dawnej drukarni dla potrzeb luksusowej kamienicy mieszkalnej bardzo ważne było, aby jej kształt i fasada, mimo swej nowoczesnej formy, harmonijnie komponowały się z zastanym otoczeniem.

Historia ulicy Mokotowskiej od neoklasycyzmu, przez secesję, po czasy legendarnego klubu Hybrydy

Mokotowska jest jedną z bardziej unikalnych ulic Warszawy. Usytuowana wśród ambasad, zabytkowych kamienic, luksusowych rezydencji i eleganckich butików, zaskakuje bogactwem niezwykłych wydarzeń i opowieści o ludziach ściśle związanych z historią Polski. Samo założenie urbanistyczne ulicy zostało wpisane do rejestru zabytków.
Ulica Mokotowska została wytyczona w latach 70. XVIII wieku jako jedna z ulic-alejek założenia Osi Stanisławowskiej. Swoją nazwę wzięła od tego, że prowadziła w stronę ówczesnej wsi, a późniejszej dzielnicy Warszawy - Mokotowa. Właściwy rozwój wzdłuż ulicy nastąpił w drugiej połowie XIX wieku, kiedy to powstało wiele domów czynszowych reprezentujących szereg stylów obecnych w architekturze polskiej: neorenesans, historyzm, a przede wszystkim secesję, klasycyzm i neoklasycyzm. To właśnie m.in. dzięki dominacji oświeceniowych budynków Warszawa  zyskała przydomek Paryża Północy, a samą Mokotowską porównywano do Pól Elizejskich. Może też właśnie dlatego w drugiej połowie XIX wieku ulica ta stała się ulubionym miejscem arystokratów i burżuazji, stając się ośrodkiem życia społeczno-kulturalnego stolicy.

autor: źródło: Orco Property Group

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.