Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Neverland – Nibylandia króla popu, Michaela Jacksona.

tagi tematyczne król popu luksusowe rezydencje Michael Jackson Neverland Nibylandia posiadłość Michaela Jacksona Santa Barbara
Michael Jackson nie żyje
Michael Jackson nie żyje

Król nie żyje. Najbardziej znane na świecie rancho należało właśnie do niego. Pod koniec 2008 roku Jackson sprzedał posiadłość za 35 milionów dolarów spółce Sycamore Valley Ranch Company LLC, której udziałowcami są kompania Colony Capital i piosenkarz.

Neverland było zarazem posiadłością i domem Michaela. Jego powierzchnia to prawie 3 akry (11 km2). Znajduje się w odległości ok. 8 km od miasteczka Los Olivos w Stanie Kalifornia, na wschód od Santa Maria, na południe od Oceanu Spokojnego, a na północ od Santa Barbara.
Historia Neverlandu jest bardzo ciekawa, ponieważ zanim Michael zbudował tę krainę stało w tym miejscu Syncamore Ranch - miasteczko rekreacyjne, w którym Michael kręcił z Paulem McCartneyem teledysk do piosenki "Say Say Say". Po zakończeniu zdjęć Michael wyznał siostrze, La Toyi, że ranczo bardzo mu się podoba, i że jeśli pojawi taka możliwość, zamierza je kupić. Zrobił to kilka lat później, dokładnie 13 marca 1988 r. Kupił wtedy okoliczne tereny, wraz ze stojącym tam 25-pokojowym domem, za około 28 milionów dolarów. Zamieszkał tam wkrótce po zakupie, nadając posiadłości nazwę Neverland Valley Ranch.

Stworzył tam wesołe miasteczko, zoo, salę kinowo-teatralno-taneczną, wioskę indiańską i XIX-wieczny Dziki Zachód. Każdego gościa u bram witał konny powóz, którym można było dojechać do centrum posiadłości. Posiadłość miała 3 lądowiska więc również można było tu dotrzeć helikopterem. Domki dla gości, stojące pośród drzew, w pobliżu jeziora były komfortowo wyposażone, także z myślą o osobach niepełnosprawnych, często tu przyjeżdżających. W kinoteatrze dzieci mogły oglądać ulubione bajki, a w dwukondygnacyjnej sali gier komputerowych zagrać w najnowszej technologii.

autor: Źródło: geniusmichaeljackson

aktualizacja: 21.12.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.