Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Nowa marka na rynku nieruchomości

tagi tematyczne Ghelamco Residential
Nowa marka na rynku nieruchomości
Nowa marka na rynku nieruchomości

Międzynarodowy deweloper Ghelamco Poland ogłosił wejście na rynek nowej marki - Ghelamco Residential.

Międzynarodowy deweloper - od 17 lat obecny również na polskim rynku nieruchomości, podczas pierwszej prasowej konferencji firmy (12 lutego 2008 roku) ogłosił wejście na rynek nowej marki sygnowanej przez Ghelamco Poland - a mianowicie: Ghelamco Residential. Inwestor, którego dotychczasowym znakiem rozpoznawczym były nowoczesne biurowce zdecydował się wejść w segment mieszkaniowy. Projekty na 2008 rok obejmują 5 inwestycji mieszkaniowych, w tym m.in. pierwsze w Polsce soft lofty oraz kameralne osiedle domów jednorodzinnych.

Ghelamco działa na rynku belgijskim (od 1985 roku), polskim, holenderskim, francuskim, ukraińskim i rosyjskim. Wśród zrealizowanych projektów są głównie budynki biurowe (klasy A), ale także centra dystrybucyjne i apartamenty. W Polsce (od 1991 roku) wybudowało dotychczas ponad 250 000 m2 powierzchni biurowej. W sumie już kilkanaście biurowców (m.in. Zaułek Piękna - " Najlepszy Projekt Biurowy roku 2005 w Polsce" i Crown Investments - "Projekt Biurowy roku 2004 w Europie Centralno-Wschodniej"), głównie na terenie Warszawy. Obecnie deweloper rozszerza działania także na inne duże miasta w Polsce, w tym Wrocław, Katowice i Łódź.

 W oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie oraz w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiego rynku Ghelamco Poland zdecydowało się na wejście w segment mieszkaniowy. Celem firmy jest realizacja inwestycji dedykowanych odbiorcom o zróżnicowanych potrzebach - mieszkania, apartamenty, rezydencje. W chwili obecnej projekty mieszkaniowe dotyczą Warszawy i Wrocławia, kolejne deweloper planuje także w innych, największych miastach Polski m.in. w Łodzi i Trójmieście.

Planowane i już realizowane inwestycje nowej marki Ghelamco Residential oficjalnie zaprezentowane na konferencji prasowej - zorganizowanej 12 lutego 2008 roku w warszawskim hotelu Westin - zapowiadają aktywny rozwój działalności Ghelamco na rynku wysokiej klasy apartamentów i rezydencji.

Konstancin Gardenville

Woronicza Qbik

Rezydencja Tumska położona blisko najstarszej części Wrocławia (zostanie oddana do użytku w III kwartale 2008 roku), Konstancin Gardenville (pełne zieleni ekskluzywne osiedle 59 domów wolnostojących oraz bliźniaków w podwarszawskim Konstancinie), Woronicza Qbik (pierwsze w Polsce soft lofty powstaną u zbiegu ul. Woronicza i Racjonalizacji w Warszawie) - to projekty właśnie Ghelamco Residential.

Firma angażuje się nie tylko w nowoczesną architekturę, lecz także w rewitalizację budynków. Warszawskie kamienice z przełomu XIX wieku, położone przy samym Trakcie Królewskim - Foksal 13 i 15 - staną się luksusowymi apartamentami. Ghelamco planuje odrestaurowanie budynków z jednoczesnym zachowaniem oryginalnego charakteru kamienic. W miejscach gdzie będzie to możliwe deweloper chce zachować przedwojenne sztukaterie, odrestaurować parkiety z mozaikami w apartamentach i malowidła na sufitach klatek schodowych. Wnętrza zaś pięćdziesięciu czterech rezydencji wykończone będą zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.
Firma Ghelamco kupiła także zabytkową kamienicę zlokalizowaną przy ul. Matejki 3a we Wrocławiu (w pobliżu Ogródu Botanicznego). Jest to budynek z początku XX wieku, który po rewitalizacji będzie mieścił 14 luksusowych apartamentów.

Trzeba przyznać, że portfolio Ghelamco Residential, już na starcie marki, wygląda dobrze. Prognozuje to wzrostem poziomu konkurencji wśród deweloperów warszawskiego rynku nieruchomości. A bój o klienta, czyli o nas, zawsze napawa optymizmem.

autor: Opracował: r.

aktualizacja: 17.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.