Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie

tagi tematyczne Atal deweloperzy Kraków mieszkania Kraków osiedla mieszkaniowe
Hortus Apartments, Kraków
Hortus Apartments, Kraków

Deweloper Atal rozpocznie trzy nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie. Pierwsza ruszy pod koniec 2011 roku, a kolejne w marcu 2012 r. Łączna wartość nowych projektów wyniesie blisko 200 mln zł.

W grudniu 2011 r. rozpocznie się budowa osiedla mieszkaniowego w dzielnicy Czyżyny. Projekt zakłada realizację 365 mieszkań, zlokalizowanych w sześciu budynkach na łącznej powierzchni ponad 18 000 mkw. Autorem koncepcji architektonicznej jest krakowskie Studio Architektury i Wnętrz ABJ Projekt.

Zobacz także: nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie

Kolejne dwie inwestycje rozpoczną się w marcu 2012 r. Obie powstaną w obrębie dzielnicy Krowodrza. Pierwsza z nich to kameralne, eleganckie osiedle, składające się z dwóch budynków. Na łącznej powierzchni blisko 4500 mkw. znajdzie się 81 mieszkań. Inwestycję wyróżniać będzie nowoczesny projekt architektoniczny, za którego przygotowanie odpowiada Jarosław Hofman z pracowni Hofman Projekty Budownictwo. Atutem osiedla będzie bliskość Rynku Głównego oraz popularnej Galerii Krakowskiej.
W ramach ostatniej inwestycji powstanie 7 budynków mieszkalnych liczących 154 mieszkania o łącznej powierzchni blisko 8000 mkw. Osiedle powstanie z myślą o osobach ceniących bliskość terenów zielonych oraz szybki dojazd do centrum miasta. Za przygotowanie koncepcji architektonicznej tego projektu odpowiada Pracownia LINIAarchitekci Bruzda Mętel Spółka Partnerska. 
- Kraków jest niezwykle ważnym miejscem na mapie naszych inwestycji i to tu nadal chcemy się rozwijać. Trzy nowe inwestycje w nadchodzącym półroczu to ambitny plan, jednak dostrzegamy w krakowskim rynku ogromny potencjał – komentuje Zbigniew Juroszek, Prezes ATAL SA.

autor: Źródło: On Board Public Relations

aktualizacja: 30.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.