Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Nowe pomysły pośredników na sprzedaż mieszkań

tagi tematyczne kredyt hipoteczny Nieruchomości Nieruchomości Boża Krówka nieruchomość rynek nieruchomości sprzedaż mieszkań zakup mieszkania zamiana mieszkania
Nieruchomości Boża Krówka, Warszawa
Nieruchomości Boża Krówka, Warszawa

Jak wzmocnić sprzedaż mieszkań w Warszawie? Nowa warszawska firma - Nieruchomości Boża Krówka, wprowadza nowatorskie programy dotyczące obrotu nieruchomościami i kredytowania zakupu nieruchomości. Dzięki projektom „Boża Krówka” sprzedaż czy zamiana mieszkań w warunkach zastoju na rynku wtórnym ma być łatwiejsza i szybsza. Firma planuje działać również w innych rejonach Polski.

Nieruchomości Boża Krówka, Warszawa

Firma Nieruchomości Boża Krówka oferuje rozwiązania dla niemal wszystkich uczestników rynku nieruchomości – od osób planujących zakup pierwszego mieszkania, przez poszukujących innego lokum i spłacających kredyt hipoteczny, po emerytów poszukujących dodatkowych dochodów lub innej nieruchomości, na deweloperach kończąc.

- Gruntowna, ponad roczna analiza sytuacji rynkowej oraz wyniki badań CBOS przeprowadzonych na nasze zlecenie wśród warszawiaków, dały nam jasny sygnał, że dzisiejsze ceny nieruchomości są po prostu nieadekwatne do realnych możliwości nabywczych klientów – mówi prezes zarządu NBK Krzysztof Oppenheim, zajmujący się od około 20 lat kredytami hipotecznymi, a od 10 lat pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.

- Dużą przeszkodą w zamianie mieszkania na większe jest dla klientów dotychczasowe mieszkanie, które zostało zakupione z udziałem kredytu przed kilkoma laty. Osoba lub rodzina, która chce poprawić swoje warunki mieszkaniowe, ma w związku z tym utrudnione zadanie – aby kupić nieruchomość, nie sprzedając uprzednio posiadanej, musi mieć zdolność kredytową na obsługę dwóch kredytów. Jeśli będziemy starali się najpierw sprzedać „starą” nieruchomość, wówczas czekają nas dwie przeprowadzki, co jest bardzo niewygodne, szczególnie, jeśli mamy małe dzieci – wyjaśnił Oppenheim.

Poszukujesz mieszkania w Warszawie? Sprawdź najnowsze oferty sprzedaży mieszkań >>

Typowe działania pośrednictwa w oborcie nieruchomościami i pośrednictwa kredytowego, Boża Krówka zastąpiła sześcioma autorskimi programami dopasowanymi do aktualnych potrzeb klientów. Firma zapewnia, że ma w ofercie tylko takie mieszkania i domy, których cena jest niższa od 5 do nawet 40 procent od aktualnej ceny rynkowej.

Jedną z propozycji Bożej Krówki jest „Rodzina na większym” – to program skierowany do osób, które mają już własne lokum, ale chcą je zmienić na inne. Dotychczasowe mieszkanie jest przejmowane przez NBK w rozliczeniu za nowo nabywaną nieruchomość. Z kolei „Ulepszona Hipoteka Odwrócona” to propozycja dla klientów planujących zamienić posiadane mieszkanie na mniejszy lokal wraz z uzyskaniem dopłaty w gotówce. Firma przygotowała również kilka specjalnych programów dla deweloperów, którzy muszą sprzedać gotowe mieszkania lub mają kłopoty z bieżącą płynnością finansową.

Z badania CBOS pt. „Sytuacja mieszkaniowa warszawiaków”, które przeprowadzono w czerwcu 2012 r. wynika m.in., że ponad połowa mieszkańców Warszawy w wieku 25-44 lata zmieniłaby mieszkanie, jeśli pojawiłaby się atrakcyjna oferta sprzedaży lub zamiany. A więc na rynku nieruchomości mieszkaniowych jest potencjalny duży popyt, podaż też jest wysoka, trzeba tylko stworzyć odpowiednie mechanizmy ułatwiające transakcje sprzedaży i zamiany mieszkań w warunkach spowolnienia na rynku nieruchomości.

autor: Nieruchomości Boża Krówka

aktualizacja: 05.10.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.