Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Nowoczesne żaluzje w aranżacji wnętrz

tagi tematyczne aranżacja wnętrz żaluzje
Żaluzje drewniane na taśmie
Żaluzje drewniane na taśmie

W Polsce żaluzje okienne kojarzą się z niewyszukanym stylem aranżacji wnętrz lat 80. i 90. Tymczasem żaluzje bardzo często pojawiają się w projektach znanych stylistów i designerów oraz cieszą się dużym zainteresowaniem na międzynarodowych targach wyposażenia wnętrz.

Żaluzje – jakie są aktualne trendy?
Żaluzje to współcześnie znacznie więcej niż tylko rozwiązanie służące zaciemnianiu pomieszczeń. Dziś stanowią elegancki element wystroju, który w elastyczny sposób można dobrać do indywidualnego charakteru przestrzeni mieszkalnej i biurowej. A producenci systemów zaciemnień przyjmują coraz więcej zamówień na profesjonalną dekorację okien z użyciem żaluzji. Natomiast styliści chętnie wybierają żaluzje, ponieważ dają one duże możliwości aranżacji przestrzeni - okno może uzyskać zarówno tradycyjny, jak i bardzo nowoczesny, wręcz minimalistyczny styl i charakter. Ciekawy efekt uzyskuje się m.in. dobierając niestandardowe szerokości żaluzji. Te najszersze umożliwiają pokrywanie w efektowny sposób dużych, nietypowych powierzchni.

Zobacz też: Luksusowe domy, które można kupić w Polsce

Żaluzje pionowe, poziome, a może panelowe?
Wbrew powszechnej opinii żaluzje nie muszą być tylko poziome. W zależności od potrzeb można dobrać żaluzje pionowe, które szczególnie dobrze sprawdzą się przy dużych oknach. Warto także przyjrzeć się tzw. panel trackom, czyli żaluzjom panelowym. Te z kolei zaskakują innowacyjnością i mogą służyć nie tylko zaciemnieniu okien, ale także w ciekawy i szybki sposób pozwalają zaaranżować pomieszczenie.

Żaluzja panelowa, system Ultimate, tkanina Laser Cut
Żaluzja panelowa, system Ultimate, tkanina Laser Cut
fot.: Coulisse/Dormax Design
Żaluzja drewniana 50mm, system Standard
Żaluzja drewniana 50mm, system Standard
fot.: By Coulisse/Dormax Design

Różnorodność materiałów i kolorów
Bogactwo materiałów, z których wykonane są żaluzje, jest imponujące. Wybierać można m.in. w wysokiej jakości tkaninach, drewnie, metalach, a także w naturalnej skórze i PVC. Dzięki ostatniemu uzyskamy efekt mrożonego szkła z lekko rozproszonym światłem.

- Dziś wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego w jakim stylu chcemy urządzić dane wnętrze oraz od indywidualnych preferencji kolorystycznych. Nie trzeba się już ograniczać do nudnych odcieni szarości i naturalnego koloru aluminium – paleta barw to ponad 1000 różnych odcieni kolorystycznych i wiele tysięcy kombinacji kolorystycznych – podkreśla Patrycja Ostaszewska - projektantka wnętrz i ekspert Dormax Design. Osoby, które urządzają mieszkanie w oryginalnym stylu, mogą zakupić żaluzje w nietypowych kolorach, takich jak fortepianowa czerń, barokowa miedź oraz stare złoto.

Do wnętrz z charakterem wybrać można także żaluzje z fakturą np. wylepiane nagłówkami gazet, pokrywane brokatem, czy też specjalnie postarzane. Inną opcją są żaluzje tkaninowe w tysiącach gotowych wzorów lub z własnoręcznie zaprojektowanym nadrukiem. Producenci umożliwiają nadruk na tkaninach stosowanych w dekoracji okien dowolnie wybranych wzorów, zdjęć i grafik, także własnoręcznie wykonanych. Dzięki temu każde rozwiązanie z zakresu zaciemnień wnętrza z wykorzystaniem żaluzji staje się niepowtarzalne. Co więcej, można je wykończyć wieloma dodatkami np. ozdobnymi, wysadzanymi kryształami Svarowskiego obciążnikami i uchwytami.

fot.: Dormax Design
fot.: Dormax Design
fot.: Dormax Design

autor: Dormax Design

aktualizacja: 11.01.2013

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.