Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ogrody Ludwiki w Poznaniu

tagi tematyczne kompleks mieszkaniowo-usługowy Ogrody Ludwiki Poznań
Ogrody Ludwiki w Poznaniu
Ogrody Ludwiki w Poznaniu

Ogrody Ludwiki to realizowany w Poznaniu wysokiej klasy kompleks mieszkaniowo-usługowy. Inwestycja powstaje w jednym z najpiękniejszych zakątków miasta. Wartość budowy szacuje się na około 300 mln zł.

W tym roku rusza pierwsza w Polsce inwestycja niemieckiej firmy deweloperskiej Frankonia Eurobau AG. W Poznaniu, na działkach o łącznej powierzchni ok. 3 ha, u zbiegu ulic Droga Dębińska i Bielniki, powstaną Ogrody Ludwiki – jeden z najbardziej ciekawych i luksusowych kompleksów mieszkaniowo-usługowych w mieście. Wartość inwestycji, dzięki której na poznańskim rynku nieruchomości w najbliższych latach pojawi się 350 nowych mieszkań, szacowana jest na ok. 300 mln zł. Projekt, dzięki doskonałej lokalizacji w sąsiedztwie rzeki Warty oraz w pobliżu popularnych terenów rekreacyjnych na Łęgach Dębińskich, łączy w sobie urok i zacisze podmiejskiej rezydencji oraz komfort życia w obrębie centrum miasta.

Inwestycja, nadzorowana jest przez polski oddział Frankonii Eurobau Projektentwicklung i realizowana będzie w trzech etapach.  Pierwszy z nich nosi nazwę Park View. Już wkrótce rozpocznie się sprzedaż 6 stylowych pięciokondygnacyjnych budynków z tego etapu, w których zaprojektowano łącznie 129 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz 10 lokali usługowych. W drugim etapie powstanie część nazwana River View, czyli 3 luksusowe budynki w trzykondygnacyjnej zabudowie. Niewątpliwym atutem zaplanowanych w tych obiektach 34 przestronnych, wysokich na ponad 3 metry apartamentów będzie malowniczy widok na rzekę Wartę. W 2010 r. rozpocznie się ostatni etap inwestycji, obejmujący realizację dalszych ok. 200 mieszkań w trzy- oraz pięciopiętrowych budynkach. Wszystkie obiekty Ogrodów Ludwiki wyposażone zostaną w podziemne garaże.

Malownicze tereny, na których zlokalizowane zostały Ogrody Ludwiki sąsiadują z lasem „Dębina”, który w 1834 roku przekazała miastu Ludwika Radziwiłłówna. Dziś rosną tu najstarsze okazy drzew w Poznaniu. Architektura kompleksu w nowoczesny sposób odwołuje się do ducha
XIX-wiecznego miasta. Klasycyzujące budynki o wyważonych proporcjach zaprojektował Wojciech Grabianowski, były profesor poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie partner w niemieckim biurze projektowym RKW. Zostaną one wykonane z materiałów o najwyższym standardzie: szlachetne tynki i naturalny kamień na elewacjach, wysokiej jakości wykończenia powierzchni wspólnych, historyzujące detale, duże przeszklenia  i wygodne tarasy.

Ogrody Ludwiki w liczbach: 
· Łączna powierzchnia działek – 3 ha (w tym 1,3 ha działka pod inwestycje realizowane w 2009 r.)
· Liczba mieszkań – ok. 350 (w tym w 2009 r. 163 mieszkania i 163 miejsca postojowe)
· Wartość inwestycji – 300 mln zł (w tym w 2009 r. 130 mln zł)
· Powierzchnia użytkowa – 33 tys. mkw. (w tym w 2009 r. 14,1 tys. m²)
· Powierzchnia mieszkań – od 40 do 160 mkw.

Mieszkania w Poznaniu

autor: opracował: as
źródło: materiały od agencji Re:viev s.c.

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.