Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Olsztyn mówi „nie” wielkiej płycie

tagi tematyczne Metrohouse mieszkania Olsztyn wielka płyta
Osiedle Nagórki w Olsztynie
Osiedle Nagórki w Olsztynie

Kupujący mieszkania olsztynianie coraz rzadziej decydują się na nowe lokum w budynkach z wielkiej płyty. Niewielkie różnice cenowe skłaniają ich do wyboru mieszkań w blokach zbudowanych w nowocześniejszej technologii.

Bogata oferta lokali z rynku wtórnego sprawia, że klienci mają coraz wyższe wymagania. Na poszukiwanie odpowiedniego mieszkania poświęcają więcej czasu i rozważniej podejmują decyzje o jego zakupie. Coraz rzadziej decydują się też na lokale usytuowane w budynkach z wielkiej płyty. Wynika to z faktu, że deweloperzy oferują już nowe mieszkania w podobnej cenie.

Jak twierdzą eksperci z biura Metrohouse, klienci są obecnie najbardziej zainteresowani ofertami z rynku pierwotnego, a jeśli chodzi o rynek wtórny, największym powodzeniem cieszą się lokale zbudowane w ciągu ostatnich kilku lat. Przyczyny takiego stanu należy szukać w tym, że klienci zaciągający długoterminowe kredyty chcą uniknąć ryzyka spadku wartości mieszkania. Poza tym - mimo coraz częstszych remontów, jakim poddawane są budynki z wielkiej płyty - przewiduje się, że będą one coraz droższe w utrzymaniu i eksploatacji.

Największy wybór olsztyńskich mieszkań tego typu znajduje się w przedziale cenowym 4501-5000 PLN za metr kwadratowy. Mniej niż 4000 PLN za metr warte jest tylko co dziesiąte takie lokum, natomiast metr co ósmego mieszkania wyceniono na więcej niż 5001 PLN. Specjaliści przewidują, że obecne ceny wielkiej płyty będą podlegać dalszym korektom, dzięki czemu jest szansa, że koszt metra kwadratowego powróci do poziomu 3500-4500 PLN.

Ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż, Olsztyn

autor: opracował: mt
źródło: Metrohouse

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.