Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Oryginalny, trójkątny dom bliźniaczy

tagi tematyczne 81.WAW.PL dom bliźniaczy dom bliźniak
Oryginalny dom bliźniaczy
Oryginalny dom bliźniaczy

Domy bliźniacze nie muszą wyglądać sztampowo. Architekci z pracowni 81.WAW.PL przygotowali projekt, który całkowicie może zmienić nasze spojrzenie na bliźniak. Dom ma nietypowy kształt, który tworzą dwie odrębne bryły. Wspólną część będzie stanowił jedynie garaż.

W warszawskiej Falenicy na niewielkiej, bo 1200-metrowej, zalesionej działce, powstanie nietypowy dom bliźniaczy. Nie będą to dwie, standardowo połączone ze sobą identyczne połówki domu, a projekt, w którym wspólny będzie jedynie podziemny garaż. Powstaną więc dwie samodzielne bryły. Jak wyjaśnia Anna Paszkowska z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL, na nietypowy kształt budynku wpłynęło duże zadrzewienie działki, a także usytuowanie krótszym bokiem do ulicy. – Chcąc stworzyć optymalne warunki dla każdej z rodzin, a jednocześnie zagwarantować podobnej wielkości ogród czy też ograniczyć usuwanie drzew do niezbędnego minimum, pomyśleliśmy o dwóch samodzielnych budynkach. Powstałe w wyniku przekątnego podziału sześciennej bryły (standardowego bliźniaka) dwa trójkątne graniastosłupy zostały nieznacznie odsunięte względem siebie, aby stworzyć wjazd do podziemnego garażu – dodaje.

Domy w Krakowie - ogłoszenia

Pomiędzy rozsuniętymi domami zaprojektowano uliczkę dojazdową do wspólnego, podziemnego garażu. Przebiega ona zgodnie z przekątnym podziałem działki. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się uzyskać niezależne przestrzenie ogrodu w dwóch przeciwległych rogach działki. Dodatkowym atutem budynków jest ich niezależność względem siebie, a jedynym elementem wspólnym jest garaż oraz dojście do domów.

Oryginalny dom bliźniaczy
Oryginalny dom bliźniaczy
fot.: 81.WAW.PL
Oryginalny dom bliźniaczy
Oryginalny dom bliźniaczy
fot.: 81.WAW.PL

Duże przeszklenia zapewniające dobre doświetlenie wnętrz znajdują się na dwóch zewnętrznych elewacjach, zarówno w jednym jak i w drugim budynku. Z kolei trzecia elewacja znajdująca się od strony podziemnego garażu ma jedynie niewielkie doświetlenie klatki schodowej, zaś dominującym jej elementem jest trójkątne wcięcie podkreślające główne wejście do domu usytuowane na elewacjach frontowych, zwróconych ku sobie.

Każdy dom ma także drugie wejście, które ze wspólnego podziemnego garażu prowadzi do holu głównego. W części podziemnej znajdują się także niezależne pomieszczenia przeznaczone na kotłownię i pralnię.

Wnętrza obu domów są podobnie rozplanowane. Parter to cześć gościnna, otwarta. Przeznaczona do przyjmowania gości oraz wspólnego spędzania czasu przez domowników. Piętro – to już część intymna, w której każdy z domowników ma swoją sypialnię.

Oryginalny dom bliźniaczy
fot.: 81.WAW.PL
Oryginalny dom bliźniaczy
fot.: 81.WAW.PL
Oryginalny dom bliźniaczy
fot.: 81.WAW.PL

autor: Źródło: Core PR

aktualizacja: 29.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.