Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Osiedle Ecoria – mieszkania przyjazne środowisku

tagi tematyczne deweloper mieszkania Poznań Osiedle Ecoria osiedle mieszkaniowe PBG Erigo
Osiedle Ecoria w Poznaniu
Osiedle Ecoria w Poznaniu

Rusza budowa kompleksu mieszkaniowego przy ulicy Karpia w Poznaniu. Osiedle Ecoria to nowa inwestycja mieszkaniowa dewelopera PBG Erigo, stworzona z myślą o tych, którzy chcą mieszkać w zgodzie z naturą.

Osiedle Ecoria położone będzie w północnej części Poznania w sąsiedztwie Rezerwatu Żurawiniec oraz terenów nadwarciańskich. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 89 mieszkań o powierzchni od 39,41 do 84,90 mkw. Budynki będą miały pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną.
- Projekt realizowany będzie w trzech etapach. Z początkiem sierpnia 2011 r. rozpoczęliśmy pierwsze prace budowlane, związane z przygotowaniem placu budowy i organizacją zaplecza – mówi Magdalena Górzna-Jaromin z PBG Erigo Sp. z o.o., inwestora osiedla. – Naszą nową inwestycję ulokowaliśmy w  prężnie rozwijającym się rejonie Poznania. Jego atrakcyjność wynika z dobrze rozwiniętej infrastruktury oraz niedalekiej odległości od centrum miasta.

Zobacz także: Poznań, mieszkania 2-pokojowe

Osiedle Ecoria w Poznaniu
Osiedle Ecoria w Poznaniu
fot.: Źródło: dotPR
Osiedle Ecoria w Poznaniu
Osiedle Ecoria w Poznaniu
fot.: Źródło: dotPR

Główną ideę przy projektowaniu osiedla Ecoria, stanowiła potrzeba stworzenia osiedla przyjaznego środowisku. Inspiracja naturą zauważalna jest już na etapie projektu budowlanego, którego autorem jest Autorska Pracownia Architektoniczna APA Elżbiety i Tomasza Jakubowskich. Architekturę i formę budynku cechować będzie prostota oraz umiarkowanie, a umiejętnie dobrane detale i stonowana kolorystyka mają podkreślić walory krajobrazu. Osiedle mieszkaniowe Ecoria to 4-piętrowe budynki z windami, podziemnym garażem i komórkami lokatorskimi. Na terenie osiedla znajdzie się plac zabaw dla dzieci, a całość dopełni niekonwencjonalnie zaaranżowana zieleń z alejkami spacerowymi i specjalnie wydzielonym miejscem do spotkań oraz odpoczynku. 
Osiedle Ecoria ma być próbą znalezienia równowagi pomiędzy tym, co naturalne i nowoczesne. Dlatego w mieszkaniach nie zabraknie rozwiązań sprzyjających środowisku naturalnemu, jak i pozwalających na oszczędności. Mieszkania zostaną wyposażone m.in. w wymienniki ciepła, czyli alternatywne rozwiązanie w zakresie regulacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
– Proponując mieszkańcom ideę ekologicznych czterech kątów, chcemy uzmysłowić im jak w prosty sposób, przy okazji codziennych czynności, można zahamować postępującą degradację środowiska naturalnego – mówi Magdalena Górzna-Jaromin. - W tym celu stworzyliśmy poradnik „Ekoloco”, w którym mieszkańcy będą mogli znaleźć cenne wskazówki na ten temat.
Przewidywany termin oddania osiedla do użytku przyszłym lokatorom to III kwartał 2013 roku.

autor: Źródło: dotPR

aktualizacja: 30.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.