Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Osiedle Energooszczędne – mieszkania w dzielnicy Osowa w Gdańsku

tagi tematyczne deweloper mieszkania Gdańsk Osiedle Energooszczędne Towarzystwo Ziemskie
Osiedle Energooszczędne. Miaszkania w gdańskiej dzielnicy Osowa
Osiedle Energooszczędne. Miaszkania w gdańskiej dzielnicy Osowa

Towarzystwo Ziemskie wybuduje w Gdańsku przy ulicy Marsa osiedle liczące 230 mieszkań. Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 1,5 ha. Mieszkania zostaną wybudowane zgodnie z normami budownictwa energooszczędnego.

W myśl unijnej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków wszystkie domy wznoszone po 2020 roku będą musiały cechować się niskim zapotrzebowaniem na energię. Jej największa część jest przeznaczana na ogrzewanie – ponad 80% całkowitego zapotrzebowania obiektów na energię1. Powoduje to, że na koszty związane z utrzymaniem mieszkań Polacy przeznaczają obecnie co czwartą złotówkę2.  Rosnące ceny energii mogą jeszcze zwiększyć te wydatki. Dlatego też niektórzy deweloperzy zaczynają budować zgodnie z zasadami budownictwa energooszczędnego. Takim przykładem jest Osiedle Energooszczędne, które powstaje w Gdańsku Osowej. Inwestor zakłada, że będzie ono potrzebowało do ogrzewania jedynie 10% energii, którą zużywają inne obiekty wznoszone zgodnie z obecnymi normami.

Zobacz także ogłoszenia: mieszkania w Gdańsku, Osowa


Osiedle Energooszczędne. Miaszkania w gdańskiej dzielnicy Osowa
Osiedle Energooszczędne. Miaszkania w gdańskiej dzielnicy Osowa
fot.: Źródło: Partner of Promotion
Osiedle Energooszczędne. Miaszkania w gdańskiej dzielnicy Osowa
Osiedle Energooszczędne. Miaszkania w gdańskiej dzielnicy Osowa
fot.: Źródło: Partner of Promotion

Osiedle Energooszczędne składa się z czterech budynków, w których znajdą się mieszkania o wielkości od 30 do 75 mkw. Możliwe jest łączenie mniejszych lokali w celu uzyskania większej powierzchni (nawet do 150 mkw.) Na ostatnim, trzecim piętrze znajdą się mieszkania 2-poziomowe z antresolą i z dużymi tarasami.

Konstrukcja budynków została zaprojektowana tak, aby osiągnąć jak najwyższe parametry izolacyjne. Grubość ścian to 37 cm i 40 cm, z czego aż 22 cm stanowią warstwę ocieplenia. Taka technologia ma zapewnić  wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną. Ocieplenie poddaszy wykonywane jest poliuretanową izolacją nakrokwiową. 3-szybowa stolarka okienna, stosowana na osiedlu, montowana jest z zachowaniem zasad ciepłego montażu z tzw. ciepłym parapetem czyli styropianową wkładką montowaną pod oknem. Do izolacji balkonów i tarasów, przez które może uciekać z budynku aż do 30% ciepła, zostały użyte łączniki termoizolacyjne. Nadwyżki ciepła wytworzone przez kolektory słoneczne będą akumulowane w gruncie pod budynkiem i wykorzystywane do dogrzania powietrza i ciepłej wody użytkowej.
Na Osiedlu Energooszczędnym zostaną zastosowane m.in. następujące rozwiązania: 
- wentylacja nawiewno - wywiewna z pełnym odzyskiem ciepła, która będzie również wykorzystywana do ogrzewania mieszkań
- kolektory słoneczne do ogrzewania ciepłej wody użytkowej i akumulacji ciepła w gruncie
- pompy ciepła do dodatkowego dogrzewania wody i mieszkań
- gruntowe wymienniki ciepła, które umożliwiają ogrzanie lub schłodzenie powietrza (w zależności od pory roku) oraz regulują jego wilgotność
- mikroelektrownia oparta na ogniwach fotowoltaicznych i wiatrakach, która wytworzy prąd na potrzeby mieszkańców.

Planowany termin oddania I etapu inwestycji czyli około 86 mieszkań to koniec sierpnia 2011 roku. W II etapie powstaną 144 lokale. Jego budowa i sprzedaż mieszkań rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 roku.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1Raport „Termolokata – inwestycja w ciepły dom, część II” opracowany na zlecenie firmy Rockwool Poska
  2Raport „Termolokata – inwestycja w ciepły dom, część II” opracowany na zlecenie firmy Rockwool Poska

autor: Źródło: Partner of Promotion

aktualizacja: 08.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.