Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Osiedle Kaskada na warszawskiej Woli - nowa inwestycja Gant Development

tagi tematyczne deweloper Gant Development Kaskada na Woli nowe inwestycje Warszawa osiedle Kaskada rynek pierwotny Warszawa Wola
Kaskada na Woli
Kaskada na Woli

Gant Development zebrał finansowanie na uruchomienie swojej pierwszej mieszkaniowej inwestycji na warszawskiej Woli. Z dwóch źródeł pozyska prawie 200 mln zł. Dzięki temu na wiosnę ruszy budowa osiedla mieszkaniowego - „Kaskada na Woli”.  W I etapie ma powstać ok. 280 mieszkań.

Gant Development poinformował o podpisaniu aneksu do umowy kredytowej z Raiffeisen Bankiem. Dzięki niej deweloper otrzyma w sumie 150 mln zł (wcześniej umowa opiewała na kwotę 105 mln zł). Ponadto Gant, przeprowadzi w lutym emisję z prawem poboru, z której chce pozyskać 48 mln zł. Zapisy na 3,23 mln akcji po 15 zł potrwają od 11  do 17 lutego. Zebrane w ten sposób środki posłużą Gantowi do rozpoczęcia swojej pierwszej inwestycji w Warszawie.

Stołeczny debiut dolnośląskiego dewelopera to projekt „Kaskada na Woli”, która jest inwestycją mieszkaniową z tzw. segmentu popularnego. To właśnie z mieszkań dla przysłowiowego „Kowalskiego” Gant jest najbardziej znany. Kiedy ruszy budowa?

- Chcielibyśmy rozpocząć I etap inwestycji niezwłocznie jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Na tym etapie zamierzamy wybudować 280 mieszkań oraz stworzyć powierzchnie pod obiekty handlowo-usługowe i miejsca parkingowe. Większość mieszkań jest 2-pokojowa o powierzchni 45-56 m², czyli takie, w których celujemy najchętniej. Ofertę skierujemy głównie do ludzi młodych – podkreśla Andrzej Szornak, członek Zarządu Gant Development.

Kaskada na Woli1

„Kaskada na Woli” to duży kompleks mieszkalno-usługowy, który został pomyślany jako  kombinacja atrakcyjnej lokalizacji i małych mieszkań w przystępnej cenie. Powstanie na Woli, pomiędzy Bemowem, a Śródmieściem, przy ulicy Sokołowskiej. Jednym z najważniejszych atutów inwestycji jest lokalizacja, ze względu na dobre połączenia komunikacyjne, zielone otoczenie (Park Moczydło, Park Szymańskiego, Lasek na Kole) oraz  rozwiniętą infrastrukturę kulturalno-oświatową i handlową. Ulica Sokołowska znajduje się pomiędzy ulicami Górczewską i Wolską, zaledwie 3,5 km od centrum Warszawy.

- Przez ostatnie lata Wola zmieniła swoje oblicze. Likwidowane są powoli zaniedbania architektoniczne. Dzielnica obecnie przeżywa swój renesans. Z ośrodka przemysłowego nabiera znaczenia centrum biznesu, handlu i usług. W przyszłości to właśnie w okolicy osiedla Kaskada planowany jest drugi etap linii metra – zachwala Andrzej Szornak.

Kaskada na Woli2
Kaskada na Woli3

autor: Żródło: MakMedia Group

aktualizacja: 01.03.2010

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.