Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Osiedle mieszkań bezczynszowych w Warszawie

tagi tematyczne deweloperzy Warszawa Dolcan inwestycje mieszkaniowe mieszkania bezczynszowe mieszkania Rembertów mieszkania Warszawa mieszkanie od dewelopera nowe mieszkania nowe osiedla Rudy Rydz sprzedaż mieszkań Warszawa tanie mieszkania
Rudy Rydz: Osiedle mieszkań bezczynszowych w Warszawie
Rudy Rydz: Osiedle mieszkań bezczynszowych w Warszawie

Firma Dolcan rozpoczęła budowę osiedla realizowanego w ramach projektu mieszkań bezczynszowych. W inwestycji Rudy Rydz realizowanej w warszawskim Rembertowie przy ul. Kadrowej powstanie 78 mieszkań. Pierwszy etap osiedla zostanie oddany do użytku na początku 2012 roku.

Idea osiedli bezczynszowych ogłoszona kilka miesięcy temu przez firmę Dolcan to nowatorskie podejście do realizacji mieszkań w Polsce. Dotychczas osoby, które chciały mieszkać w domu lub segmencie musiały liczyć się ze sporym wydatkiem, ale miały za to wygodną przestrzeń, działkę z ogródkiem czy też przyjemną do mieszkania okolicę. Koncepcja mieszkań bezczynszowych daje te same zalety tyle, że za połowę kosztów. Dodatkowo comiesięczne utrzymanie takiego lokum ma być dużo niższe niż domu czy mieszkania.

Osiedla bezczynszowe realizowane przez firmę Dolcan charakteryzują się niską, jednorodzinna zabudową i ogródkami przy domach. Jest możliwość instalacji kominka, wydzielenia dodatkowego pomieszczenia gospodarczego i i użytkowego poddasza. Powierzchnia mieszkań w poszczególnych domach wynosi od 50 do 90 mkw. Tak jak w domach jednorodzinnych nie ma tu obowiązku płacenia czynszu.

Zobacz także: Mieszkania bezczynszowe - rusza budowa czterech nowych inwestycji w Warszawie

Rudy Rydz: Osiedle mieszkań bezczynszowych w Warszawie
Rudy Rydz: Osiedle mieszkań bezczynszowych w Warszawie
fot.: źródło: GlobalBrand Institute

Bez czynszu? Jak to możliwe?
Każde osiedle realizowane przez dewelopera w ramach projektu mieszkań bezczynszowych tworzyć będą kameralne budynki. W każdym z budynków znajdą się tylko cztery lub sześć odrębnych mieszkań o niedużym metrażu. Każdy właściciel ma oddzielne wejście do mieszkania i wyjście na ogródek, a mieszkania na piętrach indywidualną klatkę schodową. Nie ma więc części wspólnych, tym samym mieszkańcy nie będą zrzeszeni we wspólnocie, jak jest to konieczne w klasycznych budynkach wielorodzinnych. W efekcie mieszkańcy nie będą musieli ponosić kosztów administracji, funduszu remontowego, kosztów sprzątania, konserwacji windy czy oświetlenia klatki schodowej. Nie będzie opłat za zarządzanie nieruchomością, czyli czynszu. Właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji. - Nasze inwestycje to propozycja dla tych rodzin, które marzą o posiadaniu domu, ale mniejszego i tańszego. Połączyliśmy te dwa wymagania - powiedział w czasie oficjalnej inauguracji budowy prezes zarządu firmy Dolcan, Sławomir Burzyński.

Niższe koszty i lepsza kontrola
Mieszkańcy płacić będą jedynie koszty faktycznie zużytych mediów jak energia elektryczna, woda czy gaz. A samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. To niższe koszty także w czasie, gdy domownicy wyjadą na urlop czy dłuższy wypoczynek – nie płacą ani za czynsz, ani za media.

Z uwagi na kameralną zabudowę osiedli, osoby, które zamieszkają w inwestycjach bezczynszowych Dolcan będą mieć jedynie trzech, a nie kilkudziesięciu sąsiadów w swoim budynku. To wygoda także w kwestii wszelkich uzgodnień. Koszty ewentualnych wydatków czy remontów w przyszłości mieszkańcy będę musieli uzgadniać tylko z jednym sąsiadem.

Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego dla samochodu. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe swojej działki.

Osiedla z racji na przynależne ogródki i fakt, że są dostępne w programie Rodzina na Swoim cieszą się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Deweloper przygotował też specjalną ofertę dla osób niepełnosprawnych. Mieszkanie na parterze z ogródkiem jest dostosowane do potrzeb osób na wózkach lub rodzin, w których są starsze osoby.

Ceny rozpoczynają się od 5500 zł/m2 (wraz z działką) czyli 275.000 zł za 50-metrowe mieszkanie.

autor: źródło: GlobalBrand Institute

aktualizacja: 07.04.2011

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.