Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Osiedle Wilno: tysiące nowych mieszkań na Targówku

tagi tematyczne deweloperzy Warszawa Dom Development inwestycje mieszkaniowe Warszawa mieszkania Elsnerów mieszkania Targówek mieszkania Ząbki nowe osiedla Warszawa Osiedle Wilno sprzedaż mieszkań Targówek Warszawa Zacisze-Wilno
Osiedle Wilno. Mieszkania w Warszawie
Osiedle Wilno. Mieszkania w Warszawie

Docelowo 5000 mieszkań, wg planu zagospodarowania przestrzennego, może powstać na warszawskim Targówku, dokładnie Elsnerowie, na granicy Warszawy i Ząbek. Dom Development planuje w najbliższych latach zbudować 2000 mieszkań na zakupionej działce, której powierzchnia wynosi 20 hektarów.

Deweloper rozpoczął już budowę pierwszego etapu osiedla Wilno, w którym do 2012 roku powstanie 130 mieszkań. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud SA. Osiedle Wilno składać się będzie z maksymalnie trzypiętrowych budynków, ułożonych w półkolu, rozmieszczonych tak, aby nie trzeba było grodzić osiedla płotem, jak to się stało w inwestycji Marina Mokotów.

- Chcielibyśmy, aby Osiedle Wilno stało się lepszą alternatywa dla Miasteczka Wilanów, mamy doświadczenie w budowie dużych osiedli, odnosiliśmy sukcesy, ale nie tylko. Osiedle Derby nie spełniło funkcji miastotwórczej... wykorzystując nasze doświadczenia planujemy stworzyć parwdziwe miasteczko na Targówku, do którego  przyszli mieszkańcy dojadą koleją - ku temu zbudujemy również stację kolejową specjalnie dla Osiedla Wilno. - mówił Jarosław Szanajca, prezes Dom Development podczas prezentacji makiety osiedla.

Aby przedstawić swoje plany związane z budową stacji "Warszawa Zacisze-Wilno", inwestor zorganizował przejazd z Dworca Wileńskiego do Ząbek, podczas którego szynobus zatrzymał się w miejscu przyszłej stacji oraz ul. Wiernej - prowadzącej do osiedla. Dziennikarze mogli sprawdzić czas przejazdu, który wyniósł rzeczywiście ok. 4 minut. Dom Development w porozumieniu z zarządem Zakładu Linii Kolejowych, zapowiedział, że wybuduje tę stację za 6 mln zł. Kwota ta może okazać się jednak nieco wyższa. Obecnie są to tylko plany i aby umowa została podpisana muszą zostać dopracowane szczegóły. Wg tych planów stacja mogłaby działać juz w 2013 roku, co zbiegłoby się w czasie z otwarciem pierwszego etapu drugiej linii metra, także dojazd do Osiedla Wilno mieliby ułatwiony również mieszkańcy warszawskiej Woli.

Mieszkania na Targówku, cena do 300 tysięcy złotych. Ogłoszenia sprzedaży >>Osiedle Wilno
Stacja kolejowa Warszawa Zacisze-Wilno, specjalnie dla Osiedla Wilno, może kosztować ponad 6 mln zł.
fot.: Dom Development

Najmniejsze mieszkanie w inwestycji to kawalerka o powierzchni 32 m2, natomiast największe to czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 75 m2. Przedział cenowy mieszkań będzie kształtował się od 6025 do 6670 zł/m2.

Na osiedlu Wilno powstaną liczne lokale usługowe w których znajdą się sklepy, fryzjer, apteka, restauracja, a także inne usługi które są niezbędne do codziennego funkcjonowania.
Osiedle Wilno będzie nawiązywało do Wilna i jego planu oraz nazewnictwa ulic, jak mówił Maciej Zaborowski - architekt, specjalnie wybrał się do Wilna, aby swoją wizję uczynić bardziej zbliżoną do oryginału; dlatego też charakterystycznym elementem osiedla będzie system placów miejskich. Pierwszy z nich, Plac Ratuszowy, z zegarem z kurantem oraz fontanną z rzeźbami kąpiących się dzieci, (i jamnika oczywiście) zlokalizowany przy ulicy Klukowskiej jest już zakończony. W pawilonie zlokalizowanym własnie na tym placu mieści się biuro sprzedaży oraz mieszkanie pokazowe, które jest już udostępnione przyszłym klientom. W przyszłości budynek zostanie przekształocny na sklep lub inny rodzaj pawilonu usługowego.
Autorem projektu osiedla Wilno jest pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Osiedle Wilno
fot.: Emilia Wiśniewska
Osiedle Wilno
fot.: Emilia Wiśniewska
Osiedle Wilno, rozpoczęcie budowy
fot.: Emilia Wiśniewska
fot.: Emilia Wiśniewska
fot.: Emilia Wisniewska
fot.: Emilia Wiśniewska
Osiedle Wilno
fot.: Emilia Wiśniewska

autor: konferencja Dom Development

aktualizacja: 09.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.