Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Osiedle Zagajnik - domy szeregowe i bliźniacze w Katowicach

tagi tematyczne domy Katowice MK Inwestycje Osiedle Zagajnik
Osiedle Zagajnik
Osiedle Zagajnik

Na katowickie przedmieścia Ligota, Zarzecze, Podlesie, Kostuchna decyduje się obecnie co druga osoba kupująca dom lub mieszkanie na rynku pierwotnym. Powody są dwa: bliska odległość od centrum miasta oraz rozsądna cena.

„Nie dziwi mnie popularność tych dzielnic. Położone są one zaledwie 15 minut drogi od katowickiego rynku, w dodatku są dobrze skomunikowane. Nie brak tutaj także niezbędnej infrastruktury i paru atrakcji, charakterystycznych dla podmiejskiego krajobrazu” – mówi Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje. Jeszcze jednym z powodów, dla którego coraz chętniej mieszkańcy Śląska przenoszą się na przedmieścia Katowic jest prestiż. „Ucieczka z wielkiego miasta, pełnego samochodów i blokowisk z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych postrzegana jest dziś jako wyraz podniesienia statusu społecznego, a jeżeli dołożyć do tego fakt, że południowe dzielnice miasta takie jak – Zarzecze czy Podlesie od zawsze uważane były za prestiżowe, to mamy gotową receptę na powodzenie emigracji na południe” – dodaje Śleziońska. Z tej recepty zdają się dziś korzystać mieszkańcy stolicy aglomeracji. Katowickie przedmieścia stały się bowiem szczególnie popularne wśród młodych małżeństw, rodzin oraz biznesmenów, którzy podążają za trendem „pracuję w mieście, śpię na przedmieściach”.

„Przedmieścia stały się dla wielu bazą wypadową, do której wraca się po dniu pracy w zakorkowanym mieście. Także rodziny chętniej wychowują swoje dzieci w spokojniejszym otoczeniu, tym chętniej, bo na południu Katowic są jedne z lepszych szkół. Coraz częściej widzimy, że na przedmieścia decydują się także ludzie młodzi, a nie jak jeszcze parę lat temu osoby dojrzałe” – mówi Śleziońska. Inną grupę kupujących domy i mieszkania na przedmieściach stanowią osoby traktujące zakup jak inwestycję, która za parę lat może przynieść spory zysk. „Południowe dzielnice lokowane są dziś w rankingach na bardzo wysokich pozycjach pod względem atrakcyjności inwestycji. Przoduje tu Zarzecze, ale także Podlesie czy Ligota. Z szacunków analityków wynika, że za parę lat wartość nieruchomości w tej części miasta znacznie wzrośnie”– mówi Śleziońska.

Przykładem takiego miejsca, które może być dobrą lokatą kapitału jest Osiedle Zagajnik. Położony niecałe 13 km od katowickiego rynku kompleks domów i budynku wielorodzinnego, jest dziś jedną z ciekawszych inwestycji w tych okolicach, przede wszystkim ze względu na architekturę oraz zróżnicowaną zabudowę. Zagajnik to w sumie 30 domów w zabudowie szeregowej, bliźniaczej oraz wolno stojącej a także apartamentowiec liczący 21 mieszkań, jedyny w tej okolicy i jak zapowiada deweloper - jedyny, który kiedykolwiek powstanie w okolicy. Powodem jest nowy plan zagospodarowania, który ustanowił Zarzecze, jako dzielnicę, gdzie będzie dopuszczona tylko zabudowa rezydencjonalna. Na Zagajniku jest w czym wybierać. Domy wolnostojące mają całkowitą powierzchnię 203,72 mkw., domy w zabudowie bliźniaczej od 162,58 do 185,30 mkw., natomiast domy w zabudowie szeregowej 162,58 mkw. Przydomowe działki mają powierzchnię od 192 do 615 mkw. w zależności od rodzaju i położenia domu. Równie okazałe są też wnętrza domów.


Mieszkanie na Osiedlu Zagajnik można kupić już od 210 tysięcy, dom od 550 tysięcy PLN.

autor: opracował: mz

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.