Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Popyt na nowoczesne biurowce w Warszawie

tagi tematyczne biura nieruchomości komercyjne nowoczesne biurowce powierzchnie biurowe
biurowiec
biurowiec

W stolicy największe zapotrzebowanie utrzymuje się na wielkopowierzchniowe, nowoczesne biurowce klasy B+ oraz A, zlokalizowane poza centrum – tak wynika z badania z badania TNS POLSKA*

Warszawski rynek nieruchomości komercyjnych jest największym i najszybciej rozwijającym się w Polsce. Mimo rosnącej podaży powierzchni biurowych, w stolicy wciąż utrzymuje się wysoki poziom popytu. Sprzyja temu stabilność ekonomiczna kraju, która czyni z Polski lidera regionu CEE oraz generuje duże zaintersowanie inwestorów zagranicznych.

Powierzchnia i lokalizacja nowoczesnych biurowców
Ponad 60 procent analityków rynku real estete wskazuje, że największym zainteresowaniem najemców cieszą się wielkopowierzchniowe biurowce, przeznaczone dla kilku lub kilkunastu firm. Według 13 proc. badanych pierwszą pozycję w rankingu popytu mają kameralne obiekty biurowe dla wielu najemców. Natomiast obiekty przeznaczone dla jednej firmy (zarówno wielkopowierzchniowe, jak i kameralne) w opinii ekspertów stanowią 10 proc. rynku.

 

zapotrzebowanie na biurowce


Według analityków rynku wynajmu nieruchomości komercyjnych, popyt na powierzchnie zlokalizowane w Centralnym Obszarze Biznesu Warszawy wciąż będzie wysoki. Co trzeci ekspert (35 proc.) wskazuje tę strefę jako cieszącą się największym zainteresowaniem najemców. Rośnie jednak pozycja biurowców umiejscowionych poza COB, ale w granicach administracyjnych miasta. Według  41 proc. specjalistów to ten obszar zdobywa powoli pierwsze miejsce na rynku. Na trzecim miejscu wymieniane są biura znajdujące się na obrzeżach miasta – wymienia je 11 procent ankietowanych. 

Standard biurowców w Warszawie
Na warszawskim rynku najbardziej poszukiwane są obiekty biurowe klasy B+ (29  proc.) i A (25 proc.) oferujące nowoczesną powierzchnię biurową o wysokim standardzie. - Zapotrzebowanie na wysokiej jakości lokale jest generowane w dużej mierze przez zagraniczne korporacje. Jednak coraz częściej również polscy najemcy oprócz prestiżowej lokalizacji szukają także dobrej jakości materiałów wykończeniowych i energooszczędnych rozwiązań – podsumowuje Wojciech Papierak, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Wysoki standard biura to przede wszystkim wizytówka dla klientów odwiedzających siedzibę firmy, ale również wyższy komfort i efektowność pracy całego zespołu. Rozwiązania stosowane w nowo projektowanych obiektach zmieniają klasyczne biurowce w centra biurowo–handlowe. Zapewnia to szybki dostęp do różnorodnych usług, z których można skorzystać w przerwie lunchowej lub po pracy. Coraz popularniejsze stają się również tzw. kąciki relaksu - miejsca gdzie można chwilę odpocząć i oderwać się od obowiązków – dodaje Wojciech Papierak.

nowoczesne biurowce

autor: Źródło: Polski Holding Nieruchomości

aktualizacja: 18.07.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.